1kW sinusoidalny AC servo naped za 168 Euro

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#91

Post napisał: 251mz » 31 sty 2009, 21:20

Aplikacje Microchipa oraz Atmela , na dysku czekają lekturę.

CNC3D rozumiem Twoje obawy , lecz ja mam taki cel i przy nim zostanę.
Więc raczej oczekuję konstruktywnej krytyki/rad niż odwodzenia mnie od tego...

Jarekk
co do enkodera masz rację już to zobaczyłem...
szukałem jeszcze cos na temat silnika konkretnie prądów ale google milczą
silnik to Micubiszi HA300C i tyle o nim wiem jest jeszcze rok prod itp.



Tagi:


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#92

Post napisał: cnc3d » 31 sty 2009, 23:01

Próbuj kolego, bez takich co próbują nie ma postępu, problem w tym, że na każdym kroku podkreślasz, że nie będziesz wydawał na to czy na tamto, a to i tamto to jakieś 1% wydatków, które trzeba ponieść, jeśli celem jest skonstruowanie poprawnie działającego napędu. Jeśli kolega postawi sobie za cel w życiu zrobienie tego, to przy odrobinie samozaparcia pewnie się da to zrobić, ale jeśli celem kolegi ma być po prostu zagospodarowanie posiadanych silników, to jest to bez sensu. Czy widział kolega na forum elektronicznym kogoś kto pyta jak skonstruować telewizor, bo ma akurat wolny kineskop? Chociaż i tak było by to o wiele prostrze i tańsze, niż robienie tego serwa.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 18
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#93

Post napisał: jarekk » 01 lut 2009, 15:37

cnc3d pisze:Chociaż i tak było by to o wiele prostrze i tańsze, niż robienie tego serwa.
Wiem po sobie - kolega cnc3d ostrzega słusznie.
Taki napęd robić dla zabawy ( lub udowodnienia sobie czegoś) - ok.
Ale jeżeli ma to być przedsięwzięcie komercyjne - to się nie opłaci. NIE MA SZANS. NIE OPŁACA SIĘ. Prościej kupić te napędy i potem na nie zarobić gotową maszyną.

Chętnie pomogę na miarę swoich możliwości. Moje ambicje sięgają na razie następcy UHU (projekt mam, tylko z czasem gorzej).


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#94

Post napisał: olo_3 » 06 lut 2009, 01:06

Kod: Zaznacz cały

... proponuję użyc dsPICa - ma sprzętowy enkoder kwadratuorwy .... ( są do niego zresztą przykładowe aplikacje do sterowania silnikami BLDC). 
proponuje przetestować w 1 kolejności te rewelacje, ostatnio bawiłem się pewnym sprzętowym oraz programowym enkoderem - tylko do JOGa efekty były takie porażające ze postanowiłem olać to zrobić na piechotę ... a miało być tak piknie.
jarekk pisze:Moje ambicje sięgają na razie następcy UHU (projekt mam, tylko z czasem gorzej).
projekt (schemat) zrobić to drobiazg, tylko kto napisze oprogramowanie działające do niego ? (szczególnie na ac, poza tym dział badawczy pochłonie każda ilość gotówki, a końca i tak nigdy nie ma)

no i możne jeszcze dodam ze w pojedynkę nie idzie tego zrobić.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”