Dobór silnika do serwomotoru i inne

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
bmajkut
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 02 lis 2012, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Dobór silnika do serwomotoru i inne

#1

Post napisał: bmajkut » 29 maja 2014, 17:02

Witam,
na pracę inżynierską zdecydowałem się zbudować serwomotor i sterownik do niego. W przyszłości chciałbym wykorzystywać ten projekt do własnych maszyn.
Mam kilka pytań i szukam wszędzie na nie odpowiedzi, liczę że Wasze doświadczenie w temacie CNC mi pomoże. Oto one:
1. Dobór silnika. Silniki DC szczotkowe, łatwodostępne, tanie. Silniki BLDC drogie, mniejsze koszta eksploatacji, trudnodostępne, skomplikowane sterowanie.
2. Przekładnia. Mam silnik z blendera na 230VDC, 11 tysięcy obrotów na minutę. Gdybym miał go wykorzystać to potrzebował bym przekładni. Wiadomo, że idealnej przekładni sam nie zrobię. Znalazłem silniki przekładniami ale ich maksymalne obroty są rzędu 500obr/min. To trochę mało, bo przy śrubie TR10x2 mamy tylko 1 metr na minutę.
3. Rodzaj enkodera. Mam trzy enkodery jako próbki AS5245 i magnesy do nich. Są to układy generujące dwa wyjścia absolutne 12bit, wyjście kwadraturowe 12bit. Posiadam też enkodery z drukarek, ale tarcze są brudne od tuszu i nie wiem czy ustawienie tarczy względem enkodera nie było by zbyt trudne.
4. Położenie enkodera. Niestety nie miałem w ręce nigdy oryginalnego, przemysłowego serwomotoru i nie wiem jakie rozwiązania się stosuje. Czy enkoder powinien być doczepiony do wirnika silnika czy za przekładnią? Jeśli do wirnika to można go dać z tyłu w obudowie.
Jeśli ktoś ma namiar na sklep gdzie mógłbym kupić gotowy silnik z przekładnią i by się nim podzielił to było by super.
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 29 maja 2014, 17:49

Zobacz w tym składziku , może coś się nada.

Tarczę enkodera możesz zamocować tam gdzie Ci wygodnie. Jeżeli będzie na osi silnika to da wyższą rozdzielczość a jeżeli dopiero za przekładnią to co prawda stracisz na rozdzielczości ale zyskasz na dokładności bo zniknie problem luzów na przekładni. Ponadto mając swobodę ulokowania enkodera, możesz równie dobrze zastosować enkoder liniowy. Dla demonstracji może to być na przykład pasek wydłubany z drukarki komputerowej (widziałem taki w drukarce HP 3820 ale występuje też w innych drukarkach gdzie zastosowano napędy na silniczkach DC) Jeżeli enkoder z drukarki jest pobrudzony tuszem to zwykle wystarcza delikatne umycie go ciepłą wodą z mydłem. Oczywiście używając tarczę lub pasek z drukarki najlepiej jest też wykorzystać całą współpracującą z nim optykę i elektronikę enkodera

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”