Falownik Siemens MICROMASTER Vector + elektrowrzeciono HSD

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
ambrosius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 205
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Falownik Siemens MICROMASTER Vector + elektrowrzeciono HSD

#1

Post napisał: ambrosius » 27 paź 2017, 23:16

Witam,
Mam problem,chciałbym podłączyć wrzeciono HSD do falownika Siemens MICROMASTER Vector

Falownik w parametrach ma maksymalne obroty 9999. Co zrobić jeśli wrzeciono ma 24000rpm?

Próbowałem poustawiać trochę parametry ale wrzeciono kręci się tylko kilka obr/min i nie mogę zwiększyć, ani potencjometrem ani z panelu.

Proszę o pomoc jak podłączyć potencjometr, zaciski 1,2,3 - środek potencjometru, a piny 2 i 4 zmostkować?

Jak ustawić zworki DIP?


w załączniku zamieszam także instrukcję tego falownika.

Przywróciłem domyślne parametry.
Proszę o pomoc które parametry ustawić aby w ogóle rozbujać wrzeciono do 18000 obr.

Jakie napięcie wpisać w kod P084? a co w P081?

Oraz jaki typ sterowania wybrać?

Czy potencjometr może być 100kOhm?


Z góry bardzo dziękuję.

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Załączniki
6SE32_MM3_Vector_DTR_pl.pdf
(1.64 MiB) Pobrany 321 razy



Tagi:


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Falownik Siemens MICROMASTER Vector + elektrowrzeciono H

#2

Post napisał: Andrzej 40 » 28 paź 2017, 14:26

ambrosius pisze:Witam, Mam problem,chciałbym podłączyć wrzeciono HSD do falownika Siemens MICROMASTER Vector
1) Falownik w parametrach ma maksymalne obroty 9999. Co zrobić jeśli wrzeciono ma 24000rpm?
Próbowałem poustawiać trochę parametry ale wrzeciono kręci się tylko kilka obr/min i nie mogę zwiększyć, ani potencjometrem ani z panelu.
2) Proszę o pomoc jak podłączyć potencjometr, zaciski 1,2,3 - środek potencjometru, a piny 2 i 4 zmostkować?
3) Jak ustawić zworki DIP?
4)Jakie napięcie wpisać w kod P084? a co w P081?
5)Oraz jaki typ sterowania wybrać?
6)Czy potencjometr może być 100kOhm?
Ponumerowałem pytania - będzie łatwiej odpowiadać.
1 - nie wiem, spróbuj na zasadzie analogii wstawić "0" jeśli nie zda egzaminu pozostanie telefon do serwisu lub zakończenie na 9999;
nie przestudiowałem dokładnie całej instrukcji, ale pamiętam, że w którejś z Siemensowskich było zastrzeżenie, że w trybie wektorowym max. częstotliwość falownika wynosi 300 Hz, tu nie zauważyłem tego zastrzeżenia, jak będziesz czytał zwróć na to uwagę;
2 - tak jak na rysunku 12 i 14, pin 2 zwarty z 4;
3 - jak po lewej stronie na rys. 16, dla sterowania napięciowego 0-10V lub 2-10V,; polecam 2-10V ze względu na możliwość zatrzymywania potencjometrem, P023 ustawić = 3;
4 - P084 napięcie znamionowe silnika czyli 380V, P081 dla 18 tys. obrotów częstotliwość nominalną czyli 300Hz, dla 24 tys. - 400Hz;
5 - analogowe P006=2 i na początek liniową zależność V/f P077 1 lub 0, jak wszystko ruszy spróbuj przejść na wektorowe ;
6 - raczej nie, zalecane 4,7 kΩ, ostatecznie 10 kΩ, sprawa zakłóceń. W czym problem? Koszt potencjometru jest znikomy i warto dać parę groszy więcej za dobry. Niekoniecznie te amerykańskie z Allegro - cena duża, jakość standardowa. Wskazane firmowe np. HELIPOT.
Instrukcja Siemensa jest dość zrozumiale napisana, przeczytaj uważnie, nie powinieneś mieć większych problemów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”