Morbidelli Author 504 pola pracy

Dyskusje o maszynach Morbidelli

Autor tematu
boro76
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 118
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: sławno

Morbidelli Author 504 pola pracy

#1

Post napisał: boro76 » 25 sie 2017, 20:29

Na obrabiarce zainstalowane są dwa rzędy kołków bazujących. Jeden rząd dla pól A B C D AB CD AD BA DA DA, oraz drugi rząd dla pól E F G H EF GH EG FE HG GE. Pola dla pierwszego rzędu otwierają się prawidłowo, po wpisaniu w programie pola np. AB otwierają się bazy na połowie stołu, przy AD na całym stole. Dla drugiego rzędu zawsze otwierają się pola pojedyncze. Po wpisaniu pola EF EG lub innego pola powiększonego otwierają się bazy tylko dla pojedynczego pola E F G H.(Sterowanie tria 7500)



Tagi:


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

#2

Post napisał: jarosław pawlik » 27 sie 2017, 14:26

Jeśli chodzi o pola, które nie działają to pierwszą sprawą jest sprawdzenie - czy wysterowywane są wyjścia karcie Tria odpowiadające za te pola. Najlepiej sprawdzić w Variable i jeśli jest ok to miernikiem sprawdzić wyjścia z kart - czy wystawiane jest napięcie z karty, bądź zero w zależności od sposobu sterowania, plusem lub minusem. Jeśli tam jest ok to jest zrobiona maniana w pneumatyce i tu zaczynają się schody. Najczęściej pogrzebane jest w przewodach pneumatyki, bądź nie te czujniki podciśnienia brane są pod uwagę. Pneumatyk ma tu sporo do zrobienia. Pozdrawiam


Autor tematu
boro76
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 118
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: sławno

#3

Post napisał: boro76 » 27 sie 2017, 20:09

Dzięki Panie Jarku za odpowiedź. Podłączenie przewodów pneumatyki z grubsza sprawdziłem z dokumentacja i jest prawidłowe. Jeszcze zapominałem dodać, że przełączanie pomiędzy pierwszym a drugim rzędem nie jest realizowanie przez sterowanie z PLC, a przez dwa zawory pneumatyczne z przełącznikiem mechanicznym dźwigniowym, zamontowane na skrajnych belkach stołu (jeden dla pól AB/EF, drugi dla CD/GH). Za otwarcie baz odpowiadają te same wyjścia z PLC, i te same elektrozawory da pól EFGh co dla pól ABCD. Więc po zadeklarowaniu w programie na jakim polu ma być wykonywany program, zmienia się tylko przesunięcie między zerem obrabiarki a początkiem pola (zerem) podane w zakładce FIELDS (parametry pól). W parametrach w porównaniu do obrabiarek z jednym rzędem pól jest dodatkowa zakładka DIMFLDS (oznaczająca rozmiar pól ,sugerując się nazwą, bo w żadnej z dokumentacji od różnych sterowań tria nie mam go opisanego), jednak zmiana dwóch wartości jakie mogę tam podać, nie zmienia nic podczas pracy na obrabiarce.Za co odpowiedzialne są te parametry?


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

#4

Post napisał: jarosław pawlik » 29 sie 2017, 17:00

Nie mogę nigdzie znaleźć co to jest DIMFLDS ale poszukam. Tylko mam jedno ale. Skoro wyjścia z kart są takie same dla pola górnego pola AB jak i dolnego EF i zawory są także te same, to wina jest raczej w przełączniku pól góra/dół lub pneumatyce. Bo jeśli w programie podamy ,że obrabiamy pole jest AB i ono działa, to żeby zadziałało pole EF wystarczy przestawić przełącznik pneumatyki. Wtedy bazy AB się chowają a EF wychodzą - teraz po założeniu płyty i zamknięciu pola - bazy EF powinny się schować. Wciskamy start i powinno ruszyć. Także ja widzę tutaj awarię w pneumatyce!! Pozdrawiam


Autor tematu
boro76
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 118
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: sławno

#5

Post napisał: boro76 » 30 sie 2017, 18:20

Po uruchomieni w programu na polach AB AD itd. mam zasilanie na wyjściu plc prawidłowe. Przy uruchomieniu na polach EF pojawia się sygnał z plc tylko dla pola E , dla FE tylko dla pola F, EH tylko dla pola E i tak dalej. Mi to wygląda, że ktoś wgrał pliki sterowanie PLC i przerwań tria.set od identycznej obrabiarki ale tylko z czterema polami,(a niestety nie man oryginalnych dostarczonych z obrabiarką) i dlatego mam taką kaszane.
A jak sprawdzić czy wysterowywane są wyjścia karcie Tria odpowiadające za te pola w Variable?


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

#6

Post napisał: jarosław pawlik » 02 wrz 2017, 17:28

Trzeba by było jeszcze sprawdzić, czy podpięte są pod nie działające pola czujniki podciśnienia VA VB VC lub VD. A w variable wpisuje się np. X 1.1 i enter i mamy wyświetlany stan 1 lub zero wejścia. Y to wyjścia.


bartek0616
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2016, 11:00
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: Morbidelli Author 504 pola pracy

#7

Post napisał: bartek0616 » 12 lis 2017, 10:37

Witam .
Jeśli wprowadzę w variable . X 1.1 zatwierdzę enterem i wyskakuje mi zero czyli nie aktywne czy można aktywować .


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

Re: Morbidelli Author 504 pola pracy

#8

Post napisał: jarosław pawlik » 13 lis 2017, 19:01

Nie ma tam czegoś takiego jak forsowanie wejść czy wyjść - jak np. w Step7 Siemens. To jest tylko do podglądu przynajmniej, ja nie mam takiej wiedzy , a pytając serwisu SCM nabierają wody w usta . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Morbidelli”