pompa próżniowa

Dyskusje o maszynach Morbidelli

Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

pompa próżniowa

#1

Post napisał: micchalz » 14 lut 2007, 22:14

może ktoś jest w stanie mi pomóc posiadam centrum Morbidelli U-15 i w nim jest zainstalowana dość słaba pompa próżniowa i chciałbym kupić jakąś mocniejszą i wydajniejszą, może ktoś już ma jakieś doświadczenie w tym kierunku ??, obrabiam głównie niewielkie elementy z buka brzozy dęba , może jakieś namiary by ktoś miał gdzie można kupić taką pompe i jakie powinna mieć parametry ...



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7588
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 14 lut 2007, 23:15

witam !! nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o centrum morbidelli ani żadnego innego - ale miałem trochę do czynienia z pompami i jak powiesz że jest trochę słaba to prawdę powiedziawszy niewiele wiadomo ! . generalnie pompy to dość droga zabawka . może na początek sprawdź jak ze szczelnością przewodów / łącz itp - tu wystarczy malutka dziurka i po sprawie . na allegro gość miał polskie pompy i akcesoria do nich - może tam poszukaj . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


jacek38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 273
Rejestracja: 13 mar 2005, 21:35
Lokalizacja: Pelplin

#3

Post napisał: jacek38 » 14 lut 2007, 23:58

Witam - możesz podać typ pompy? - na początek sprawdź filtry wydechowe, łopatki ( jeżeli to pompa łopatkowa ), stan i jakość oleju ( jeżeli jest olejowa ), w jakim stanie jest cylinder czy nie ma "schodków", uszczelnienia na wale - ale mógłbyś podać typ to ważne - pozdrawiam Jacek.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7588
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 15 lut 2007, 00:15

witam !! rodzi się pytanie - czy kiedyś wystarczało podciśnienia i przestało - czy zawsze było mało ? . jeżeli dawniej było ok a teraz nie to pompę trzeba po prostu rozebrać i ustalić co i jak ( jak pisał Kol. - łopatki itp ) . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

witam

#5

Post napisał: micchalz » 15 lut 2007, 21:40

sprawa jest taka ze pompa zawsze była słaba, nie znam sie na pompach za bardzo mam tu link do stronki z takim rodzajem pompy jak ja posiadam niestety parametrów mojej pompy nie znam bo nic na niej nie pisze. http://www.bovin.com.pl/piab/ppbudpl.htm
jeszcze jeden minus pompy którą posiadam to fakt że gdy chodzi pompa sprężarka chodzi niemal na okrągło i dostaje ostro w kość...


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7588
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 15 lut 2007, 21:56

witam !! oj ! przykro mi z pompami eżektorowymi nic do czyniena nie miałem ! tyle co w labolatorium - ale to były taki śmieszne szklane . może ktoś coś wie to Ci odpowie kompetentnie . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: diodas1 » 15 lut 2007, 22:58

Witam.
Miałem do czynienia z różnymi pompami próżniowymi. Pompy ejektorowe napędzane sprężonym powietrzem są rzeczywiście żarłoczne. Jeżeli podciśnienie jest Ci potrzebne do stabilizowania położenia materiału w trakcie obróbki w stolarni to pewnie najczęściej stosowana do różnych celów pompa łopatkowa olejowa też może okazać się za mało wydajna. Po drugie taka pompa nie lubi zanieczyszczeń które mogą dostać się do jej wnętrza wraz ze ssanym powietrzem, a w stolarni o to nie trudno. W firmie w której kiedyś pracowałem, do tworzenia podciśnienia przy jednocześnie dużej wydajności przetłaczanego powietrza (duża linia produkcyjna w zakł. ceramicznym) używane były pompy z wirującym pierścieniem wodnym. Moim zdaniem jest to doskonała konstrukcja, przy tym pracuje dość cicho i nie boi się tak zanieczyszczeń. Tu masz adres do przykładowego producenta http://www.sfpomp.com.pl/index.php3?Act=5&Type=1 a tak to działa http://images.google.com/imgres?imgurl= ... l%26sa%3DN Coś podobnego zauważyłem w Allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=163202446

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Morbidelli”