FAGOR CNC 8035-2 ; inteGNPS ; AUTOCUT 200 ;

Dyskusje dotyczące systemów Fagor Automation

Autor tematu
qdlacz007
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 12:00
Lokalizacja: Chełm/Lublin

FAGOR CNC 8035-2 ; inteGNPS ; AUTOCUT 200 ;

#1

Post napisał: qdlacz007 » 19 cze 2010, 12:21

Witam, jestem tu nowy i mam problem tego typu:

Dostałem do obsługi chińską przecinarkę plazmową zestaw wygląda tak:

FAGOR CNC 8035-2 ;
inteGNPS ;
AUTOCUT 200 ;

Problem w tym że nie ma żadnego szkoleniowca i nikogo kto by się na tym znał, ja zaczynam dopiero pracę na cnc i prosił bym o jakiś podstawowe wskazówki.

Pierwszy problem jest z inteGNPS mam niby oryginał ale ... AutoCad zainstalowany stawiam inteGNPS i przy uruchomieniu woła mi o jakieś oprogramowanie softdog... co to takiego i z kąd to pobrać bo z maszyną nie dali albo gdzieś zaginęło.

Może da się obsłużyć tą maszynę innym programem??

Proszę o szybką odpowiedż bo sie pali , a raczej nie pali hehe.



Tagi:


abik81
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:54
Lokalizacja: Consett

#2

Post napisał: abik81 » 20 cze 2010, 19:18

Da się modelować obróbkę w wielu programach albo najzwyczajniej programować w G-kodzie.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 20 cze 2010, 19:35

Zamiesc plik z przykladowym g-kodem dla tej maszyny to ci powiem w czym to szybko obsluzyc


Autor tematu
qdlacz007
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 12:00
Lokalizacja: Chełm/Lublin

#4

Post napisał: qdlacz007 » 20 cze 2010, 19:40

Nie mam teraz przykładowego kodu, jutro dopiero bede go mial. Ale z tego co wiem jest to zwykly kod ISO.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 20 cze 2010, 21:12

zwykły kod to obsługa 4 osi .... ale kod nie jest równy kodowi.
www.plasma777.com
tu ma programiki i w jednym z nich sam możesz sobie zmodyfikować kod pod swój postprocesor.
to są free , ale jak chcesz płacić , to pytanie ile chcesz zainwestować.
Sterownik FAGOR .... w nim tez mozna zmodyfikowac kod.
u mnie na stronie też są do pobrania programiki
www.cnccad.pl
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
qdlacz007
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 12:00
Lokalizacja: Chełm/Lublin

#6

Post napisał: qdlacz007 » 20 cze 2010, 21:18

Właśnie zassałem ten programik i się bawię, jest bardzo prosty i przyjemny a przynajmniej tak mi się wydaje , testował to ktoś? Poradzi sobie?? Edytować kod mogę też na maszynie jak by co:D tylko chciał bym uniknąć wklepywania kodu z interfejsu maszyny bo to masa czasu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie samej maszyny, sa w niej dwa palniki gazowe i jedna plazma, mogę sobie bez problemów żadnych wymontować te palniki żeby plazma miała większy zasięg??

jedno co zaobserwowałem to to że w tej plazmie nie ma parametru osi "Z" palnik ustawia się sam po włączeniu, znaczy to że mogę zostawić to tak czy musze programować odległość palnika, w którym momencie powstaje łuk , którą funkcją wywoływać wypalanie??


Czy funkcje M są uniwersalne czy odczytać sobie ich znaczenie z maszyny?? Jeżeli ma ktoś link do opisu takich funkcji to także bym prosił.

Byłem dopiero raz oglądać ta mszynę i z grubsza się pobawić , jutro dopiero ide coś powypalać więc pewnie pojawi się więcej pytań :D

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 21 cze 2010, 19:02

Fakt … programik prosty. Znajdziesz również jego płatna wersję ale pod inną nazwą.
Co do likwidowania palników …. Jak Cię nie trzyma pole pracy w sterowniku to nie widzę przeszkód.
Co do palnika i osi „Z”.
W profesjonalnych maszynach taką oś się nie oprogramowywuje w kodach dla pozycjonowania.
Działa autonomicznie i ma swój własny układ kontroli.
Oczywiście , przekazuje informacje o błędach jak je napotka i może zatrzymać maszynę ale nie pisze się kodu dla pozycji.
Stare systemy miały oprogramowana tę oś ale w nowych , profesjonalnych tego się nie stosuje
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
qdlacz007
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 12:00
Lokalizacja: Chełm/Lublin

#8

Post napisał: qdlacz007 » 22 cze 2010, 00:28

W tej maszynce głowica w osi Z regulowała się sama wcześniej dzisiaj już nie niewiem dla czego?,

Udało mi się uruchomić inteGNPS znalazł się softdog heheh wiec z oprogramowaniem problem rozwiązany, teraz tylko muszę wgłębić się w tajniki chińskiej myśli...

Mam problem za to z transportem kodów do maszyny, nie jest ona połączona siecią z komputerem , i nie mam laptopa z COMem, a przy wrzucie z USB resetuje mi system , dlaczego??


Jaki gaz tankowac do plazmy?? O2 i tlen?? czy jakeś inne propozycje, chodzi mi o najbardziej uniwersalne zestawienie. Będzie cięta przeważnie stal konstrukcyjna.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 22 cze 2010, 07:03

nie jestem pewien ... ale prawdopodobnie przez USB żeby przenieść programy będziesz musiał mieć ustaloną na sztywno ścieszkę dla plików i jego typu.
Co do gazów ... w instrukcji powinno pisać ale przy użyciu O² lub tlenu .... nie mieszaj tych dwóch czynników bo .... :wink: to jest to samo :wink:
Jakie masz elektrody w palniku , bo po nich idzie ustalić gaz.
Ale ...
Jeżeli na maszynie jest chodźby jedna wskazówka o powietrzu do cięcia to nie podawaj do takiej maszyny już O² ( tlenu ) bo możesz doprowadzić do nieszczęścia.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
qdlacz007
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 23
Rejestracja: 19 cze 2010, 12:00
Lokalizacja: Chełm/Lublin

#10

Post napisał: qdlacz007 » 22 cze 2010, 10:18

Czyli jak było podane powietrze , to już tlenu się nie podaje. czyli najlepiej powietrze -powietrze??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fagor Automation”