Matryca/stempel dobór materiału

Dyskusje na tematy związane z przygotowywaniem form.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MiLEDsp.zo.o.
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2023, 11:49

Matryca/stempel dobór materiału

#1

Post napisał: MiLEDsp.zo.o. » 19 lis 2023, 12:13

Witam
Przeczytałem już podobne tematy na forum, kontaktowałem się z producentami form wtryskowych, ale nie dostałem konkretnych odpowiedzi. Krótko opisze,o co mi chodzi. Do uruchomienia produkcji potrzebuje od razu dużą ilość form, co najmniej 10 szt. Produkt to podłogowe maty modułowe , różnego kształtu.
1) Materiał PVC, myśleliśmy nad TPE, ale koszt w razy większy
2) Gotowy produkt to prostokąt, maksymalne wymiary to 30x30 cm, waga max. 400g, ale średni 200-300g (na podstawie wag podobnych produktów)
3) Sama forma to tylko matryca+stempel, zimnokanałowa, z ręcznym zdejmowaniem (tak jest w innych konkurentów, i uważam, że to najlepsze wyjście)
4) Seria 5 tyś., jak by więcej to było by dobrze
5) Nie ma wymagań do 0,0001 mm, jedyne, żeby produkty nie były z niekształtowane po wyjściu z formy
Stąd pytania
1) Jaki był by koszt i termin wykonania podobnego zestawu ?
2) Jaki materiał lepiej sie nadaje stal czy alu ? Wszystkie podobne produkty na rynku mają bardzo pośrednią jakość. Przykładowo na krawędziach ma 26 cm, a w środku 25,5 cm, technolog stwierdził, że to problem z chłodzeniem lub za krótki cykl. Jedyny fajny profukt, który widziałem był właśnie wykonany na alu, ale z TPE - nie wiem, czy ma to znaczenie.



Wróć do „Wytwarzanie Form”