Programista tokarek CNC

Jeśli znasz ciekawy adres strony związanej z CNC, mechaniką lub automatyką umieść go tutaj. Zabronione jest umieszczanie linków reklamowych. Musisz mieć minimum 10 postów aby napisać coś na tym forum.

Autor tematu
nSHOW
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 9
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:54
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Programista tokarek CNC

#1

Post napisał: nSHOW » 29 sty 2009, 20:31

Pisanie programów CNC na zamówienie. Wejdź i dowiedź się więcej:

==> www.tokarkicnc.info.pl <==
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 17:09 przez nSHOW, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: ganzi » 29 sty 2009, 21:38

Wejdź i dowiedź się więcej:
Witam!
Zajrzałem i szczerze mówiąc nic ciekawego się nie dowiedziałem… Może tylko to, że jesteś ambitny i coś już tam wiesz, ale czy rzeczywiście tak dużo? Wydaje mi się, że dobry programista, który programuje maszyny z dokładnością do paru setek, czy mikronów powinien przywiązywać dużą wagę do najdrobniejszych szczegółów. Szczerze mówiąc, Twoja strona, która miała być pewnie z założenia wizytówką, nie świadczy najlepiej o Tobie. Skoro zdecydowałeś się zamieścić link na forum, to czy nie powinieneś jej najpierw dopracować? Powiedz co potencjalnego zleceniodawcę może na niej zainteresować? Masa reklam, które utrudniają zapoznanie się z zawartością strony? Czy to, że po wejściu do zakładki &#8222;programy&#8221; można przeczytać:
&#8222;A tutaj wpisać np. że gracie jakieœ imprezy plenerowe, wesela dancingi, ceny lepiej nie podawać :) Ale można podać np. utwory jakie gracie, wypisać jakiœ jeden repertuar:)&#8221;
Nie myśl tylko, że napisałem to złośliwie. Uważam, że skoro chcesz współpracować z poważnymi ludźmi, to powinieneś ich jakoś przekonać do siebie!

Powodzenia

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#3

Post napisał: CNCRob » 30 sty 2009, 00:01

9 miesiecy i tyle systemow opanowanych? to wielki szacunek do ciebie, powaznie... ja mam 12 lat doswiadczenia i nigdy nie powiem, ze az tak dobrze wszystko znam, chociaz radze sobie bez problemow.
w dziale cennik za to znalazlem wielka reklame zero zlotych :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
nSHOW
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 9
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:54
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

#4

Post napisał: nSHOW » 30 sty 2009, 17:50

Macie dużo racji w tym co piszecie. Jest dużo reklam, bo strona jest na darmowym serwerze, ale myślę o zmianie. Cały czas nad nią pracuję, a na reklamowanie jej w tym dziale dostałem zgodę od admina (nie chciał zgodzić sie wstawić na główną stronę).
Jeżeli ktoś się tym interesuje to 9 miesięcy i trochę wolnego czasu poświęconego wystarczy na dobre opanowanie jednego systemu(trochę niezrozumiale opisałem to na stronie), a jeżeli ktoś to robi bo musi i nie czerpie z tego żadnej przyjemności to nawet po 12 latach można będzie znaleźć jakiś haczyk na niego:)
Według mnie napisanie programu na detal który ma być zrobiony z dokładnością do kilku mikronów niewiele sie różni od takiego który ma tolerancję do kilku dych, to operator musi się wykazać dużą czujnością by go nie zepsuć (takie jest moje zdanie)

Mimo wszystko dzięki za krytykę, może waszym celem było zniechęcenie mnie do takiego typu reklamowania swoich usług, ale mnie takie coś motywuje jeszcze bardziej i jak najszybciej postaram się dopracować moją stronę.

Macie dużo racji w tym co piszecie. Jest dużo reklam, bo strona jest na darmowym serwerze, ale myślę o zmianie. Cały czas nad nią pracuję, a na reklamowanie jej w tym dziale dostałem zgodę od admina (nie chciał zgodzić sie wstawić na główną stronę).

Pozdrawiam i czekam na więcej komentarzy:)

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post napisał: skoti » 02 lut 2009, 00:40

nSHOW pisze:Według mnie napisanie programu na detal który ma być zrobiony z dokładnością do kilku mikronów niewiele sie różni od takiego który ma tolerancję do kilku dych, to operator musi się wykazać dużą czujnością by go nie zepsuć (takie jest moje zdanie)
Kolego zadaniem operatora jest zakładanie detali do maszyny i naciskanie zielonego guzika a nie wykazywanie sie duza czujnoscia . To program musi byc tak napisany zeby mozna bylo spokojnie zrobić zalozona ilosc sztuk bez zabawy korekcjami .


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 02 lut 2009, 10:26

a ja mam wiele zastrzeżeń do takiego "biznesu". W sumie z obrabiarkami mam styczność od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku i podobnie, jak Draco nigdy nie powiem, ze az tak dobrze wszystko znam, chociaz radze sobie bez problemow

Po pierwsze, programowania tokarek to ja sobie nie wyobrażam na odległość. Chodzi o głupie czasem zdarzenia. Żeby nie uderzyć tarczą rewolwera w konik, czy nie zawadzić sąsiednim narzędziem o łapy podtrzymki. W sumie programowanie tokarki, przynajmniej ja w swojej karierze tak często miałem, to nie wpisanie prostego, bo tylko dwuwymiarowego (Z i X) konturu, po jakim idzie obróbka. To się robi kilka, czasem kilkanaście minut. Najważniejszy jest właściwy dobór narzędzi, żeby nie było wibracji, żeby nie zrobić gwintu w miejscu, gdzie będzie trzeba po odwróceniu złapać i całe mnóstwo innych dupereli. Powiem tak - nie wyobrażam sobie (no ale pracuję na cnc tylko ok. 20 lat) programowania na odległość, bez możliwości pomiaru pewnych rzeczy na maszynie. Może ja nie byłem teoretykiem i zawsze program wiązał się z jego uruchomieniem, ale dla mnie ważne było nie tylko tych paręnaście, czy parędziesiąt linijek kodu. Najważniejsze było ustalenie sposobu mocowania, czasem przetoczenie szczęk, sprawdzenie (nie na symulacji) bezkolizyjności przejść, optymalizacja w przypadku programów dla detali powtarzalnych. Czasem bywa, że detal jest wiotki i przy planowaniu zacznie tworzyć się pralka. Co ma zrobić ktoś, kto w tym momencie jest dostępny mailem?

Rozumiem usługowe programowanie frezarek, szczególnie płaszczyzn formujących, czy zamykających w formach, tłocznikach. Tam praktycznie trzeba w odpowiedni sposób (też ważna jest praktyka!) puścić frez po zamodelowanej płaszczyźnie, ale programowanie tokarek na odległość jest dla mnie trudne do wyobrażenia. Po pierwsze, programy na tokarkę są (w porównaniu z programami na centra) bardzo krótkie - wydruk to jedna, dwie kartki, chyba, że ktoś nie zna cykli, po drugie, z uwagi na 2D są łatwe do opanowania. W programowaniu tokarek, to nie program jest najważniejszy, ale parametry, narzędzia (ile wystaje z uchwytu, jaka płytka), sposób zaplanowania przejścia na drugą stronę, żeby się nie odkształciło, była możliwość złapania. Przynajmniej mnie się tak właśnie wydawało, choć jak mówię, pracuję w tym fachu tylko ok. 20 lat i mogę się w końcu mylić.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#7

Post napisał: CNCRob » 06 lut 2009, 20:01

swiete slowa. sam bym lepiej tego nie opisal... no ale coz, tez mam tylko 12 lat przy programowaniu i ustawianiu maszyn... glownie tokarek...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#8

Post napisał: WZÓR » 07 lut 2009, 18:05

jasiu... pisze:a ja mam wiele zastrzeżeń do takiego "biznesu". W sumie z obrabiarkami mam styczność od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku i podobnie, jak Draco nigdy nie powiem, ze az tak dobrze wszystko znam, chociaz radze sobie bez problemow

Po pierwsze, programowania tokarek to ja sobie nie wyobrażam na odległość. ... Żeby nie uderzyć tarczą rewolwera w konik, czy nie zawadzić sąsiednim narzędziem o łapy podtrzymki. ...Najważniejszy jest właściwy dobór narzędzi, żeby nie było wibracji, żeby nie zrobić gwintu w miejscu, gdzie będzie trzeba po odwróceniu złapać i całe mnóstwo innych dupereli. Powiem tak - nie wyobrażam sobie (no ale pracuję na cnc tylko ok. 20 lat) programowania na odległość, bez możliwości pomiaru pewnych rzeczy na maszynie. ... Najważniejsze było ustalenie sposobu mocowania, czasem przetoczenie szczęk, sprawdzenie (nie na symulacji) bezkolizyjności przejść, optymalizacja w przypadku programów dla detali powtarzalnych. ... ale programowanie tokarek na odległość jest dla mnie trudne do wyobrażenia.... W programowaniu tokarek, to nie program jest najważniejszy, ale parametry, narzędzia (ile wystaje z uchwytu, jaka płytka), sposób zaplanowania przejścia na drugą stronę, żeby się nie odkształciło, była możliwość złapania....
Programowanie tokarek (lub innych obrabiarek CNC) można przeprowadzić w dwojaki sposób (jednocześnie nie widząc potrzeby stania przy tym koło maszyny).
Pierwszą metodą jest generowanie programu NC przepisując ręcznie linijkę po linijce za pomocą maszyny NC lub komputera PC. (zakładam , że programista dysponuje podstawową wiedzą w zakresie obróbki skrawaniem i nie jest mu obca technologia i parametry wykorzystywane w tym zakresie).
Drugi sposób to wykorzystanie technologii CAM , która również umożliwia obróbkę trudnych trójwymiarowych kształtów.
Należy w tym miejscu zwrócić uwagę , że zanim program znajdzie się na maszynie - wcześnij ,,wpada'' w ręce ustawiacza.
On to posiadając stosowną wiedzę (dokumentacja ruchowo - techniczna obrabiarki) przed napisaniem przez programistę programu określa tzw.miejsca bezpieczne obrabiarki , tak że np.uderzenie tarczą rewolwera w konik nie może mieć tu miejsca (teoretycznie).
Moim zdaniem możliwość symulacji obróbki na komputerze w procesie programowania odgrywa równie ważną rolę;
1. Skrócenie czasu obróbki przedmiotu dzięki przyśpieszeniu procesu sporządzania złożonych programów.
2. Możliwość graficznej symulacji programów , co ułatwia próbną obróbkę na maszynie i zmniejsza ilość wadliwych egzemplarzy. ....proszę Sobie wyobrazić w tym miejscu masową produkcję jakiś tam tulejek np. z brązu i ilość bubli leżących w pojemniku w trakcie dokonywania korekcji programu bezpośrednio na maszynie. :roll:
Reasumując operator obrabiarki CNC w tym przypadku nie musi wykazywać się dużą czujnością i może spokojnie w tym miejscu nacisnąć klawisz ,,Start Cycle''.
Moim zdaniem nasz kolega z forum - nSHOW jest ambitnym programistą (,, ...bo już coś tam wie... '') i myślę , że z czasem ( nie koniecznie za 12 lat :wink: ) swą wiedzę i formę jej eksponowania poprawi.
P.S. W obróbce skrawaniem ,,siedzę" już (niestety) 23 lata , a w tym niecałe 5 miesięcy(!) na CNC i oczywiście też mogę się w końcu mylić.


zapalak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2008, 23:47
Lokalizacja: bydgoszcz

#9

Post napisał: zapalak » 28 kwie 2009, 00:26

powiem tak, twoja strona to totalne dno. niedosc ze wyglada malo zachecajaco to w tresci jest pelno bledow, gdybym to ja byl osoba szukajaca kogos kto zaprogramuje mi program na maszyne, po odwiedzeniu tej strony pewniebym zrezygnowal z jakich kolwiek poszukiwan, lyknolbym paczke tabletek nasennych, podciol sobie zyly i skoczyl z balkonu.
ganzi pisze:Witam!
Zajrzałem i szczerze mówiąc nic ciekawego się nie dowiedziałem… Może tylko to, że jesteś ambitny i coś już tam wiesz, ale czy rzeczywiście tak dużo? Wydaje mi się, że dobry programista, który programuje maszyny z dokładnością do paru setek, czy mikronów powinien przywiązywać dużą wagę do najdrobniejszych szczegółów. Szczerze mówiąc, Twoja strona, która miała być pewnie z założenia wizytówką, nie świadczy najlepiej o Tobie. Skoro zdecydowałeś się zamieścić link na forum, to czy nie powinieneś jej najpierw dopracować? Powiedz co potencjalnego zleceniodawcę może na niej zainteresować? Masa reklam, które utrudniają zapoznanie się z zawartością strony?


zgadzam sie w pelni z ganzi

Jasiu rowniez ma racje, gdyz programowanie tokarek na odleglosc jest trudne i tak naprawde bezsensowne. niewiem juz nawet sie niewczytalem czy moze chcesz tez programowac frezarki ale po obejrzeniu twoich przykladowych programow niewydaje mi sie zeby to mialo sens...

dlatego wez lepiej niepodawaj nikomu tego linku bo wstyd, oczywiscie co do reklam to sie nie czepiam bo to darmowa stronka.

spoko ze probujesz, ale wydaje mi sie ze jeszcze nikt chyba nie zlecil ci zaprogramowania czego kolwiek po obejrzeniu tej strony(choc moge sie myli :lol: )

powiem ci tak jezeli chcesz cos osiagnac to dowiedz sie co to jest PROGRAMOWANIE PARAMETRYCZNE czyli sinumeric funkcje R a fanuc #

bez tego nic nie zdzialasz bo niewieze ze ktos zleci ci napisanie programu na jaki kolwiek walek. Gdybys potrafil programowac z uzyciem parametrow moze bys juz znalazl jakiegos pozadanego przez ciebie "zlecenio dawce"

tak dla wyjasnieia bo niewiem czy wiesz co to do konca znaczy: napewno wiesz co to sa i uzywasz cykli, w sinumericu np LC97... czy jakos tak itd i wlasnie te cykle sa napisane za pomoca parametrow, sa to jednym slowem ALGORYTMY. bo zaprogramowac program na tulejke to potrafi kazdy kto zna sie na technologi i po przeczytaniu doslownie 5 stron podstaw programowania. SZTUKA JEST NAPISAC JEDEN PROGRAM NA CALA SERIE TULEJEK (NIEPOTRZEBUJESZ ZNAC DO PROGRAMOWANIA NAWET WYMIAROW CO JEST NAJLEPSZE!). czyli algorytm w ktorym na poczatku programow przypisujesz dane wartosci a on sam przelicza:dojazdy, naddatki, ppromienie, fazy, korekcje rodzaj ruchu itp oraz wczytuje obroty, posowy itp

ja osobiscie bez tego juz anirusz

zaczolem swoja przygode z cnc i programowaniem we wrzesniu dokladnie od 1 w firmie ktora wlasnie zakupila swoja pierwsza maszyne ze sterowaniem numerycznym jaka byla tokarka na oprogramowaniu sinumeric 802d. bylem swiezo po technikum(budowa maszyn) i jedyne gdzie wuidzialem jakie kolwiek maszyny to przez miesiac na praktykach. odbylem 2-dniowy kurs z firmy ktora sprzedala maszyne(jak to zawsze bywa) i w 3 dzien napisalem swoj pierwszy program na prostyswoorzen z kolniezem...( nieukrywam ze wszyscy byli w szoku ze juz;p). no i zrobilem serie okolo 30 sztuk i tak bylo z 30 rodzaji takich samych sworzni tylko o roznych ksztaltach( oczywiscie pisalem wtedy na kazdy osobno) potem przyszla seria tuleji rowniez srednio po 40 szt jakis 60-70 rodzajow, potem jakies tuleje z kolniezem do podnosnikow ktore byly roznych rozmiarow i skladaly sie po 5 lub 6 w jeden komplet( caly czas pisalem na wszystko po jednym lub dwa programy na sztuke co bylo juz tak nuzace i meczace powtarzanie tego samego tylko z innymi cyferkami) i gdy wymyslili ze te tuleje z kolniezem maja miec jeszcze 4 inne dlugosci komplet stwierdzilem ze to niemoze byc taka patologia ze non stop pisze prawie to samo i w dodatku co chwile musialem wgrywac i usuwac programy z maszyny bo producent naprawde bardzo poskapil jej pa,mieci... i zaczolem kombinowac z parametrami...... obecnie za tokarce mam 5 programow na jakies 250 detali ktore robilem (tych seryjnych oczywiscie i teraz moze przyjsc kazdy inny wymiar sworznia czy tuleji z seri i nie potrzebuje nowych programow) i kilka ktore znacznie skracaja mi czas programowania nowych detali. w kazdej chwili moge zmienic warstwe skrawania, posow i wszystko inne

obecnie pracuje 8 miesiac i mam pod soba tokarke wyzej wymieniona oraz frezarke na mitsubisch series70( na bazie fanuc) i szczegulnie nie wyobrazam sobie pracy na niej bez parametrow tym bardziej ze firma nie posiada jeszcze zadnego cam'a

pokombinuj z parametrami a moze dostaniesz jakies zlecenie bo to sie juz komus oplaca zamowic program na cala serie danego detalu( mowie oseri roznych wymiarow i ksztaltow jezeli bardziej sie rozkrecisz z parametrami).

powodzenia i jak co sluze pomoca

P.S. wiem ze na poczatku zjechalem cie za bledy i wiem ze pewnie ich zrobilem jeszcze wiecej ale pisalem na szybko i niejest to moja wizytowka do zachecenia klijentow bo wtedy bys niewiedzial nawet ze takie rzeczy mozna w sinumericu mitsubischi i fanucu :wink: bo to moje koniki;p

[ Dodano: 2009-04-28, 00:26 ]
powiem tak, twoja strona to totalne dno. niedosc ze wyglada malo zachecajaco to w tresci jest pelno bledow, gdybym to ja byl osoba szukajaca kogos kto zaprogramuje mi program na maszyne, po odwiedzeniu tej strony pewniebym zrezygnowal z jakich kolwiek poszukiwan, lyknolbym paczke tabletek nasennych, podciol sobie zyly i skoczyl z balkonu.
ganzi pisze:Witam!
Zajrzałem i szczerze mówiąc nic ciekawego się nie dowiedziałem… Może tylko to, że jesteś ambitny i coś już tam wiesz, ale czy rzeczywiście tak dużo? Wydaje mi się, że dobry programista, który programuje maszyny z dokładnością do paru setek, czy mikronów powinien przywiązywać dużą wagę do najdrobniejszych szczegółów. Szczerze mówiąc, Twoja strona, która miała być pewnie z założenia wizytówką, nie świadczy najlepiej o Tobie. Skoro zdecydowałeś się zamieścić link na forum, to czy nie powinieneś jej najpierw dopracować? Powiedz co potencjalnego zleceniodawcę może na niej zainteresować? Masa reklam, które utrudniają zapoznanie się z zawartością strony?


zgadzam sie w pelni z ganzi

Jasiu rowniez ma racje, gdyz programowanie tokarek na odleglosc jest trudne i tak naprawde bezsensowne. niewiem juz nawet sie niewczytalem czy moze chcesz tez programowac frezarki ale po obejrzeniu twoich przykladowych programow niewydaje mi sie zeby to mialo sens...

dlatego wez lepiej niepodawaj nikomu tego linku bo wstyd, oczywiscie co do reklam to sie nie czepiam bo to darmowa stronka.

spoko ze probujesz, ale wydaje mi sie ze jeszcze nikt chyba nie zlecil ci zaprogramowania czego kolwiek po obejrzeniu tej strony(choc moge sie myli :lol: )

powiem ci tak jezeli chcesz cos osiagnac to dowiedz sie co to jest PROGRAMOWANIE PARAMETRYCZNE czyli sinumeric funkcje R a fanuc #

bez tego nic nie zdzialasz bo niewieze ze ktos zleci ci napisanie programu na jaki kolwiek walek. Gdybys potrafil programowac z uzyciem parametrow moze bys juz znalazl jakiegos pozadanego przez ciebie "zlecenio dawce"

tak dla wyjasnieia bo niewiem czy wiesz co to do konca znaczy: napewno wiesz co to sa i uzywasz cykli, w sinumericu np LC97... czy jakos tak itd i wlasnie te cykle sa napisane za pomoca parametrow, sa to jednym slowem ALGORYTMY. bo zaprogramowac program na tulejke to potrafi kazdy kto zna sie na technologi i po przeczytaniu doslownie 5 stron podstaw programowania. SZTUKA JEST NAPISAC JEDEN PROGRAM NA CALA SERIE TULEJEK (NIEPOTRZEBUJESZ ZNAC DO PROGRAMOWANIA NAWET WYMIAROW CO JEST NAJLEPSZE!). czyli algorytm w ktorym na poczatku programow przypisujesz dane wartosci a on sam przelicza:dojazdy, naddatki, ppromienie, fazy, korekcje rodzaj ruchu itp oraz wczytuje obroty, posowy itp

ja osobiscie bez tego juz anirusz

zaczolem swoja przygode z cnc i programowaniem we wrzesniu dokladnie od 1 w firmie ktora wlasnie zakupila swoja pierwsza maszyne ze sterowaniem numerycznym jaka byla tokarka na oprogramowaniu sinumeric 802d. bylem swiezo po technikum(budowa maszyn) i jedyne gdzie wuidzialem jakie kolwiek maszyny to przez miesiac na praktykach. odbylem 2-dniowy kurs z firmy ktora sprzedala maszyne(jak to zawsze bywa) i w 3 dzien napisalem swoj pierwszy program na prostyswoorzen z kolniezem...( nieukrywam ze wszyscy byli w szoku ze juz;p). no i zrobilem serie okolo 30 sztuk i tak bylo z 30 rodzaji takich samych sworzni tylko o roznych ksztaltach( oczywiscie pisalem wtedy na kazdy osobno) potem przyszla seria tuleji rowniez srednio po 40 szt jakis 60-70 rodzajow, potem jakies tuleje z kolniezem do podnosnikow ktore byly roznych rozmiarow i skladaly sie po 5 lub 6 w jeden komplet( caly czas pisalem na wszystko po jednym lub dwa programy na sztuke co bylo juz tak nuzace i meczace powtarzanie tego samego tylko z innymi cyferkami) i gdy wymyslili ze te tuleje z kolniezem maja miec jeszcze 4 inne dlugosci komplet stwierdzilem ze to niemoze byc taka patologia ze non stop pisze prawie to samo i w dodatku co chwile musialem wgrywac i usuwac programy z maszyny bo producent naprawde bardzo poskapil jej pa,mieci... i zaczolem kombinowac z parametrami...... obecnie za tokarce mam 5 programow na jakies 250 detali ktore robilem (tych seryjnych oczywiscie i teraz moze przyjsc kazdy inny wymiar sworznia czy tuleji z seri i nie potrzebuje nowych programow) i kilka ktore znacznie skracaja mi czas programowania nowych detali. w kazdej chwili moge zmienic warstwe skrawania, posow i wszystko inne

obecnie pracuje 8 miesiac i mam pod soba tokarke wyzej wymieniona oraz frezarke na mitsubisch series70( na bazie fanuc) i szczegulnie nie wyobrazam sobie pracy na niej bez parametrow tym bardziej ze firma nie posiada jeszcze zadnego cam'a

pokombinuj z parametrami a moze dostaniesz jakies zlecenie bo to sie juz komus oplaca zamowic program na cala serie danego detalu( mowie oseri roznych wymiarow i ksztaltow jezeli bardziej sie rozkrecisz z parametrami).

powodzenia i jak co sluze pomoca

P.S. wiem ze na poczatku zjechalem cie za bledy i wiem ze pewnie ich zrobilem jeszcze wiecej ale pisalem na szybko i niejest to moja wizytowka do zachecenia klijentow bo wtedy bys niewiedzial nawet ze takie rzeczy mozna w sinumericu mitsubischi i fanucu :wink: bo to moje koniki;p


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#10

Post napisał: dell » 28 kwie 2009, 08:16

tak sobie mysle po co wy tak na tego goscia naskakujecie w/g mnie tak nie powinno byc a jak ktos mu zaufa i dobrze zrobi to co bedzie mial szczescie ?? adminie stronki daj jakis proces technologiczny tak aby bardziej przekonalo to klienta bo jakis pracodawca bedzie szukal wlasnie ciebie ale cos tam zobaczy i nie bedzie wiedzial jak ty to zrobiles a jak dodasz proces technologiczny to pomysli sobie ze sie znasz takie jest moje zdanie.

Oby ci sie udalo i nie przejmuj sie tymi co niby maja 20 lat doswiadczenia :D
Znudzila mi sie reklama
Niedlugo pojawi sie nowy chomik :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Linki”