Jak obliczyć wytrzymałość tylnego zawieszenia z aluminium

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
cobra12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:25
Lokalizacja: USA

Jak obliczyć wytrzymałość tylnego zawieszenia z aluminium

#1

Post napisał: cobra12 » 23 lip 2017, 22:24

Witam Serdecznie
Szanowny Panie
Mam taki problem sprawa wygląda tak posiadam 2 tylne zawieszenia wykonane z aluminium ,PA 6 Jedno zawieszenie jest puste oryginalne wykonane fabryczne a drugie takie same wykonane z pełnego materiału w Środku którego sam wykonałem też z aluminium z powodu że jest zbyt ciężkie chcę wybrać z pod spodu frezarką tam gdzie są te linie czerwone dokładnie cały ten środek. Chcę pozostawić ściankę z każdej strony po 6 mm i co mnie interesuje to czy nie będzie pękało przy tych liniach czerwonych gdzie zostanie zakończony wybrany materiał . To zawieszenie będzie pracowało w motorowerze wysyłam zdjęcia do wglądu. Bardzo proszę o poradę czy po wybraniu zawieszenie będzie wystarczająco wytrzymałe. Mojego zawieszenia nie wysyłam ponieważ jest takie same tylko wykonane z jednego kawałka belki aluminiowej .
Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
2.jpg
3.jpg



Tagi:


mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

#2

Post napisał: mryellow » 24 lip 2017, 11:16

zbyt ciężkie? xd A jak to w ogóle jest obciążone? Jaki silnik? Wrzuć fote jak to działa w danej aplikacji xd


Autor tematu
cobra12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:25
Lokalizacja: USA

#3

Post napisał: cobra12 » 24 lip 2017, 23:32

Witam
No tak wąchacz jest zbyt ciężki ważyłem go dosyć dawno i dokładnie nie pamiętam cały tył z aluminium koła zębate wałek i zawieszenie chodzi o to że w czasie jazdy czuć wyraźnie jak przy skręcie przechyla na boki i trochę strach jechać może bym się przyzwyczaił ale wolę wybrać ten ciężar wydaje mi się że o koło 30 kg ale le nie jestem pewien silnik 70 cm wrzucam link jak to chodzi i mój rowerek którego jakoś udało mi się go wykonać i to zawieszenie o którym mowa. Chcę tylko wiedzieć czy po wybraniu po między pełnym a pustym nie będzie pękać tak ja na fotce którą wysłałem wcześniej. Jeśli możesz to pomóc.


Obrazek

Obrazek


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1242
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#4

Post napisał: rc666 » 26 lip 2017, 21:32

Wedlug mnie, jezeli chcesz osiagnac lepszy stosunek wagi do wytrzymalosci to moze warto by dobrac lepszy, (wytrzymalszy) material. Mowie o aluminium.
Moze warto zrobic to z profile aluminiowego, (prostokat) pustego w srodku.

Powodzenia,
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
cobra12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:25
Lokalizacja: USA

#5

Post napisał: cobra12 » 26 lip 2017, 22:18

No nie jeśli by to było by takie proste zrobić z pustego to bym zrobił ale mnie interesuje teraz zrobić puste i wytrzymałe za duże koszta robić od nowa taka informacja wcale mnie nie pociesza jakoś sobie poradzę.


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1242
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#6

Post napisał: rc666 » 27 lip 2017, 13:58

Jezeli chodzi o to wybranie materialu, to ja bym wybral go od dolu nie po bokach.

To co widzialem na nastepnych zdjeciach, to wybranie z boku, wedlug mnie to nie jest najlepszy pomysl.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
cobra12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:25
Lokalizacja: USA

#7

Post napisał: cobra12 » 27 lip 2017, 22:46

No tak właśnie cały czas myślałem wybrać od spodu nie miałem zamiaru wybierać boków.
Ale to wiem że trzeba wybrać ale mi chodzi czy wytrzyma i czy nie będzie pękać w miejscu wybrania. Wysyłam lin jak było wspawane w oryginale.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”