Poszukiwane informacje do projektu z PKM

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
maarten
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2012, 17:55
Lokalizacja: Białystok

Poszukiwane informacje do projektu z PKM

#1

Post napisał: maarten » 25 paź 2012, 18:11

Witam wszystkich.

Poszukuje jakichs informacji nt. podnosnika trapezowego odwrotnego. Odwrotny, tzn taki, w ktorym sruba podczas pracy jest sciskana, a nie rozciagana. Po prostu zwykly trapezowy, tylko zawieszony do gory nogami.
Najbardziej mnie interesuje, czy taki podnosnik jest gdzies uzywany. Jezeli nie, to czy jest jakas literatura o podnosniku zwyklym trapezowym? Kurmaz i Mazanek sa mi znani, jednak opisane sa tam tylko zwykle srubowe.



Tagi:

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#2

Post napisał: dudis69 » 26 paź 2012, 13:33

Qrcze, a ja myślałem że to właśnie w śrubowych i ściągaczach śruba jest ściskana. :twisted:
Pozdrawiam Sławek



pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

Re: Poszukiwane informacje do projektu z PKM

#3

Post napisał: pabloid » 26 paź 2012, 13:54

maarten pisze:Poszukuje jakichs informacji nt. podnosnika trapezowego odwrotnego.
maarten pisze:Odwrotny, tzn taki, w ktorym sruba podczas pracy jest sciskana, a nie rozciagana. Po prostu zwykly trapezowy, tylko zawieszony do gory nogami.
No to masz odpowiedż- sam sobie odpowiedziałeś.
Narysuj sobie jak się siły rozkładają, będzie ich rozkład taki sam w obu przypadkach, tylko znak przeciwny. Jak potrzebujesz taki podnośnik zaprojektować, to liczysz elementy w tym śrubę odpowiednio na ściskanie lub rozciąganie, uwzględniając rozkład sił i ich wartości w skrajnych położeniach pracy podnośnika. Gdzie problem? Tu nie potrzeba ksiązki na temat podnośników, tylko zwykłe zasady z wytrzymałości materiałów się stosuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”