Projekty do poprawienia, belka i rama, proszę o pomoc

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
janek_89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Strzegom

Projekty do poprawienia, belka i rama, proszę o pomoc

#1

Post napisał: janek_89 » 19 paź 2012, 23:39

Witam! Mam wykonane dwa projekty: belka i rama. Projekty z błędami. Do poprawy: projekt1 dorysować brakujące podpory (teraz posiada 2 stopnie swobody), brakuje rozwiązania drugim sposobem (rozkład na belki proste), projekt2 poprawić wykres N w przedziale od B do pkt przyłożenia siły ukośnej, wykres Q prawie cały, wykres M cały, brakuje sprawdzenia równowagi węzłów. Zaraz zabieram się za korektę. Nie wiem jak mi to wyjdzie dlatego proszę o pomoc. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś sympatyczny forumowicz dla którego nie będzie problemem poświecić kilka minut na wgląd do projektów i udzielenia wskazówek co jak gdzie, jeżeli samemu nie dam rady poprawić (wolałem napisać wcześniej ze względu na to, że mam mało czasu żeby to oddać) Pozdrawiam:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


Autor tematu
janek_89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Strzegom

#2

Post napisał: janek_89 » 20 paź 2012, 01:24

jutro wezmę się za czytanie tego, teraz zapytam jeszcze: w jakim miejscu brakuje podpory w pierwszym projekcie? przecież wychodzi mi ze warunek geometrycznej niezmienności spełniony, 4 tarcze i 12 więzów czyli 4*3=12. Sorka że z takimi prostymi zadaniami tu wbijam ale nie miałem czasów szukać odpowiedniego forum dla nowicjuszy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”