Obliczenia Kolumny Żurawia

Schemat obliczeniowy kolumny

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
PatrykZagorski94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, 23:55

Obliczenia Kolumny Żurawia

#1

Post napisał: PatrykZagorski94 » 30 mar 2020, 00:34

Witam,
Chciałbym zasięgnąć opinii czy taki sposób przedstawienia danej konstrukcji za pomocą ramy jest poprawny. Jest to moja praca inżynierska, projekt żurawia obrotowego i zastanawiam się czy jeśli jest to jednolita konstrukcja nie powinienem tego przedstawić za pomocą zwykłej prostej belki bez uwzględniania przesunięć uszu względem utwierdzenia na osi X (patrz obraz 3.) Sama linia przebiegu schematu zaczyna się w górnym uchu, następnie przebiega przez środek ciężkości do przecięcia z osią obrotu, która jest w środku dolnego mocowania (utwierdzenia).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzięki




StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Obliczenia Kolumny Żurawia

#2

Post napisał: StudentIB » 30 mar 2020, 01:23

Nie bardzo widzę skąd u Ciebie taki schemat ramy jak na ostatnim obrazku. Mógłbyś go nałożyć na pierwszy i/lub drugi obraz (tak jak ja zrobiłem poniżej) ?

Ja bym tę ramę zamodelował na jeden z dwóch poniższych sposobów:
rama schematy.jpg
Najlepiej przeliczyć oba i porównać który daje dokładniejsze wyniki (można je odnieść do analizy MES na uproszczonym modelu żurawia z Twojego drugiego obrazka).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”