Osie b. lekkiej przyczepy vs wybrany materiał

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych
Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#11

Post napisał: c64club » 07 lis 2013, 09:33

Noel, co to za soft?
Ta śruba M12 jako taka już "na wyczucie" wydaje się chorym pomysłem, ale chciałem się przekonać, czy "lepsiejsze" dadzą radę. Normalnie w takich konstrukcjach (i to z kołami większych średnic) jest oś 15mm, dopiero w ciężkich 17 lub 20.


Trzasu, zabierak swoją drogą. Ale na otwór nie działają wyłącznie siły promieniowe. To zaś mogłoby doprowadzić do wygięcia tarczy kotwcznnej tak, że nie byłaby prostopadła do osi.

Baxter, taką ramę już mam, ale chciałem przyczepę resorowaną i amortyzowaną. Chciałem skopiować konstrukcję jednostronnego zawieszenia z wózka bocznego, ale z omawianych kółek i hamulców nie ma szans. Chciałem tego uniknąć, ale będę musiał skopiować 2 zawieszenia tylne klasycznego motoroweru/motocykla, czyli dwustronne wahacze, takie:
Obrazek
i męczyć się z resorowaniem. Albo dać resor jednostronny, z nowoczesnego skutera o podobnej masie jak pół przyczepy, albo centralny. Tu już nei ma co "odkrywać koła", po prostu są gotowe od moplików, tylko trzeba upolować 2 identyczne.



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”