Strona 1 z 1

Aplhacam post procesor

: 11 kwie 2015, 01:16
autor: tom_ucw
Witam , potrzebuje post procesor do Alphacam - uzywam Homag Weeke Vantage 34M woodwop 5.0 .MRP -
Zdobylem kilkanascie post procesorow do Alphacam roznych maszyn CNC ale nie do mojej.
pomoc mile widziana
pozdrawiam

: 12 kwie 2015, 00:41
autor: weeke
A co dokładnie potrzebujesz zrobić?
możesz użyć zawsze artcama tam nie ma problemu z zapisaniem w .ply czy .mpr
ewentualnie autocad, zapisać w dxf'ie i do postprocesora bpp5

: 12 kwie 2015, 04:12
autor: tom_ucw
Muszę zacząć od tego , że niedawno nabyłem tą maszynę i jestem w trakcie "rozgryzania". Miałem duuużo przejść związanych z nabyciem tej maszyny, ale zaczynam dochodzić do siebie.
Używam Autocad do wszystkiego co teraz robię i to mi wystarcza (na razie). Wycinam płyty wiórowe plexę MDF etc , robię to za jednym przejściem. Nie wiem jak , tzn nigdy nie praktykowałem jak zrobić cięcie materiału na kilka "przejść". Domyślam się, że trzeba zrobić kilka warstw w Autocad, z różnymi głębokościami. Nie wiem czy da się to połączyć w jeden "pakiet" tzn w jeden program, czy po zakończeniu jednego programu (przejścia) mam włączyć "ten sam" tylko z inną głębokością cięcia ? Dodatkowa kwestia która mnie trochę męczy jest taka, że robię manualnie nesting w Autocad (proszę się nie śmiać- dopiero zaczynam) Alphacam rozwiązuje kilka z moich problemów (wielokrotne przejścia, nesting) Dzwonilem do Alphacam i chcą $1100, dzwoniłem do Stiles, oni chcą $2000 także trochę kosztowna sprawa... Nie wiem jak to się ma cenowo w Polsce? Domyślam się, że to nie zależy od kraju tylko od oprogramowania i producenta maszyny.
pozdrawiam

: 12 kwie 2015, 13:20
autor: weeke
tom_ucw pisze:Wycinam płyty wiórowe plexę MDF etc , robię to za jednym przejściem. Nie wiem jak , tzn nigdy nie praktykowałem jak zrobić cięcie materiału na kilka "przejść". Domyślam się, że trzeba zrobić kilka warstw w Autocad, z różnymi głębokościami. Nie wiem czy da się to połączyć w jeden "pakiet" tzn w jeden program, czy po zakończeniu jednego programu (przejścia) mam włączyć "ten sam" tylko z inną głębokością cięcia ?
W Woodwop 5.0 jest taka funkcja przy użyciu frezowania konturów i innych w ZIELONYM PLUSIE w dolnym prawym rogu masz tam funkcje dodatkowe tzw. dalsze parametry i między innymi jest tam frezowanie stopniowe podajesz liczbę dosunięć np. 3 dosunięcia przy z-start - na jaką głębokość ma być pierwszy przejazd czyli dzieląc po równo grubość materiału (jeżeli tak chcesz) a materiał ma np. 20mm wpisujesz Z-start t-6.6 gdzie t to zmienna do grubości materiału i każdy z przejazdów będzie schodzić po równo. nie używając zmiennych możesz to zapisać jako Z-start 13.4


na temat nestingu nie doradzę nic ponieważ się tym nie zajmuję.
a co do cen to nie jestem za bardzo zorientowany ale tanie to one nie są