Obudowa Kompresora

Pytania odnośnie budowy

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
KUBA95
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:02

Obudowa Kompresora

#1

Post napisał: KUBA95 » 07 maja 2018, 10:55

Witam, w firmie zakupiliśmy kompresor tłokowy Airpress 500L o wymiarach 1930 x 600x 1280. Potrzebuję ją wygłuszyć, musi być w środku pomieszczenia. Pomyślałem o wstawieniu kompresora w rogu hali oraz obudowę go, jestem kompletnym laikiem i pierwszy raz będę to robił stąd mam kilka pytań:
- Po pierwsze lepsza byłaby sklejka czy karton gips na ścianki?
- Jakie odległości najlepiej by było zachować kompresora od ścianek tej obudowy?
- Czy wibracje nie wpłyną na ścianki oraz wygłuszenie jeżeli tak to zastosowanie maty z żywicy pod kompresor ma sens ?
- Otwory w ściankach o jakiej średnicy mam zrobić i czy 2 otwory wystarczą (myślałem jeden dać z góry i jeden z dołu) ? Czytałem że chłodzenie powietrzem jest największym problemem przy wygłuszaniu kompresora. Muszę zostawić odpowiedniej wielkości otwory w obudowie, zapewniając przewiew.
-Co do wygłuszania, nawiązaliśmy kontakt z firmą Bitmati doradca polecił nam okleić dwie warstwy: pianka mata wygłuszająca trudnopalna z klejem oraz Pianka izolacyjna kauczukowa 19mm samoprzylepną stąd pytanie czy ktoś tak robił i to się sprawdziło.

Jeśli ktoś miałby jakieś inne sugestie bardzo chętnie bym posłuchał, zapraszam do dyskusji, z góry dziękuję za pomoc. :)

Pozdrawiam



Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”