Podnośnik hydrauliczny z mechaniczną blokadą tłoka?

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

Podnośnik hydrauliczny z mechaniczną blokadą tłoka?

#1

Post napisał: empis » 23 lut 2010, 19:15

Witam,poszukuję informacji na temat podnośnika hydraulicznego"lewarek"posiadającego mechaniczną blokade zabezpieczającą opadanie tłoka.Po mechanicznym zablokowaniu siłownika zwalniamy ciśnienie na tłoku a całe naprężenie przejmuje obudowa siłownika,co zapobiega opadaniu tłoka i zwiększa żywotność samego mechanizmu.Proszę o wszelkie info na ten temat ,szczególnie interesuje mnie producent lub dystrybutor tego urzadzenia.Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#2

Post napisał: wood carver » 24 lut 2010, 07:22

Swego czasu budowałem prasę do klejenia drewna..postanowiłem wykorzystać ręczne 5 tonowe lewarki hydrauliczne do tego celu...
okazało się po jakimś czasie, że na 6 lewarków 2 zaczynają popuszczać-trwało to długo i tak naprawdę w dobie dobrych klejów do drewna ( w rozsądnej cenie :) ) gdzie po 10 min można uwolnić klejonkę z "uścisku" nie miało to znaczenia, jednak kiedy drewno leżało kilka godzin w prasie, przez te kilka godzin lewarek popuścił ( oczywiście były to milimetry)
Również zastanawiało mnie stworzenie jakiegoś mechanizmu blokady, wymyśliłem tulejki-coś na kształt blokowania konika w tokarce...."pompuje", potem zaciskam tuleje.Całość troche przekoloryzowana...zastanawiam się nad zmianą na śruby.
Przyznam, że lewarki były raczej z dolnej półki cenowej i chociaż nie były "żółte " lecz niebieskie ;) ... to napewno były wykonane przez żółte rączki ;)


Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

#3

Post napisał: empis » 25 lut 2010, 08:59

Prawdo podobnie niczego nie trzeba wymyślać,bo ktoś już to stosuje http://www.allegro.pl/item933870851_pra ... tloka.html tylko gdzie to dostać ? Wertuję net,tam i z powrotem i nic..Może ktoś trafi na to i pod powie.

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#4

Post napisał: wood carver » 26 lut 2010, 13:12

ile oni chcą za taką prasę ;)....
moja prasa na 6 siłownikach kosztowała mnie raptem 1500 pln na bazie ceownika 65mm + moja robocizna raptem 3 dniówki..
nawet stosując lepsze lewarki to i tak duuuużo za dużo

w dupach im się poprzewracało...


bogdan_n60
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2014, 14:02
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: bogdan_n60 » 24 sie 2014, 10:44

Polecam podnośniki hydrauliczne firmy ehak24 pl. Nie dość, że świetnej jakości i cenowo w porządku to jeszcze możesz zadzwonić i podpytać o wiele rzeczy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”