Pneumatyka - producent produkujący dobrej jakości sprzętu.

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1760
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Pneumatyka - producent produkujący dobrej jakości sprzętu.

#1

Post napisał: drzasiek90 » 21 gru 2019, 20:55

Witam.
Muszę przerobić pewna maszynę z obsługi ręką na obsługę nożna że wspomaganiem, ponieważ "wajha" która do tej pory przesuwana była ręcznie po całym dniu pracy męczy rękę pracownika. Poza tym pracownik potrzebuje rąk do podawania i wyjmowania detalu z maszyny. Pomysł jest taki, aby "wajhe" przesuwal siłownik pneumatyczny dwustronnego działania sterowany pedałem nożnym. Ponieważ nie zajmuje się pneumatyka, nie mam w głowie zakodowanych producentów na których warto stawiać. Dlatego prosiłbym o radę jakiego producenta wybrać do zakupu:
- siłownik liniowy (ok 50-100N)
- pedał nożny pneumatyczny monostabilny trójdrożny
-reduktor ciśnienia
-elektrozawor pneumatyczny
Warunek jest taki, że sprzęt nie ma się rozlecieć po miesiącu pracy. Wiem, że nie da się dobrze i tanio, natomiast potrzebuje sprzętu z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Najlepiej aby dało się te części kupić od ręki przez internet.




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pneumatyka - producent produkujący dobrej jakości sprzętu.

#2

Post napisał: Robert_K » 21 gru 2019, 22:00

Cała firma, w której pracuję stoi na pneumatyce firmy Festo. Najczęstszą awaria jest mechaniczne uszkodzenie manometru, bo ktoś w niego czymś uderzył. Do reszty praktycznie się nie zagląda.
Niestety nie będzie tanio, ale na pewno będzie solidnie.

Jaki skok ma mieć siłownik?

Pedał musi być pneumatyczny? Myślę że robiąc sterowanie elektryczne byłoby taniej. Jakaś prosta skrzynka z jednym elektrozaworem, zasilaczem 24V, dwa bezpieczniki, kilka przewodów i sprawa ogarnięta.

Pozdrawiam.


Autor tematu
drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1760
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Pneumatyka - producent produkujący dobrej jakości sprzętu.

#3

Post napisał: drzasiek90 » 26 gru 2019, 18:55

Dziękuję. Zasugerowałem się odpowiedzią kolegi Robert_K i zakupiłem części festo. W międzyczasie koncepcja się zmieniła i sterowanie będzie się odbywać za pomocą elektrozaworów a nie pedałem pneumatycznym. Dzięki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”