Scm accord 20fxm

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
Mateusz.sobas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:15
Lokalizacja: Internet

Scm accord 20fxm

#1

Post napisał: Mateusz.sobas » 07 wrz 2017, 13:19

Witam serdecznie jak iż jestem nowym członkiem forum nie za bardzo tu jeszcze wszystko ogarniam więc wybaczcie jeśli zrobię lub napisze coś nie tak.
Tak więc dostałem propozycję awansu w pracy a mianowicie projektowania różnych elementów z drewna na maszynie scm accord 20fxm i kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać hehe.
Pracuje w Holandii jako zawodowy Stolarz form szalunkowych dla odlewów betonowych tak zwanych prefabrykatów więc rysunek techniczny nie jest mi obcy.
W firmie w której pracuję do projektowania używają programu Maestro scm aczkolwiek nie chce się go uczyć bo jest w wersji holenderskiej a ja tego języka za bardzo nie ogarniam. Natomiast jestem w posiadaniu AutoCAD 2014. Możecie mi napisać jakieś opinie na jego temat? Czy jest to dobry program dla początkujących czy trudno się go nauczyć, rozpracowac? Czy może istnieją jakieś lepsze, łatwiejsze programy dla początkujących? Nie muszą być darmowe. Byle by był przejrzysty i łatwy do zrozumienia. Chciałbym zaznaczyć że nigdy nie miałem styczności zprogramami do projektowania więc od czego najlepiej według was zacząć i czy da się to ogarnąć bez żadnych kursów?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i wszystkie rady.
Obrazek
ObrazekObrazek


Mateusz

Tagi:

Awatar użytkownika

yellovv
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Scm accord 20fxm

#2

Post napisał: yellovv » 25 sie 2018, 21:26

Na co dzień pracuje na SCM Pratix S jeśli w Maestro masz możliwość importu pliku dxf to rysujesz wszystko w AutoCAD i importujesz do Maestro i w nim dodajesz tylko ścieżkę dla narzędzi. Sam program Maestro do rysowania to chyba najgorszy jaki do tej pory miałem możliwość pracować (wcześniej Busellato i MasterWOD i kilka innych).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”