CNC dla początkującego ok. 40 x 30

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych
Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CNC dla początkującego ok. 40 x 30

#11

Post napisał: Petroholic » 22 lis 2017, 01:48

ak47 pisze:Dokładność mam na poziomie 0.05 - 0.1mm
ak47 pisze:jeśli tylko maszyna będzie na śrubach kulowych i prowadnicach liniowych to na pewno ma dokładność na poziomie co najmniej 0.1mm
Jesteś pewny tego co piszesz?
Założę się o dobrą flaszkę, że w maszynie zbudowanej za 7k jak ją zmierzysz dobrym czujnikiem to nie zmieścisz się w 0,25 na całym polu roboczym...
Ja u siebie powalczyłem z geometrią i w dużo droższej maszynie na polu 1000x800 ledwo wycisnąłem 0,1... Owszem jestem w stanie zrobić element z dokładnością 0,01 ale pod warunkiem że nie będzie on większy niż powiedzmy 100x100 i muszę go umieścić idealnie na środku stołu...

Fakt - gdybym robił tylko w drewnie to bym się tak nie bawił. Kiedyś sam bym napisał podobnie jak ty - ale jeśli chodzi o pomiary dokładności to lepiej uświadomić się wcześniej i sie z tym pogodzić niż mieć swoją bajkę i brutalnie zderzyć się z rzeczywistością... No offence oczywiście :)

Dodatkowo jeśli zmierzy się dobrze maszynę, znajdzie wszystkie odchyłki (nawet te poniżej 0,01) i przeliczy sposób na ich skumulowanie względem punktów pomiarowych to nawet na nowej maszynie za 200, 300 czy 500tysi przy odpowiednio zaprojektowanym elemencie kontrolnym jak się zmieści w 0.05 to będzie cud :)



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”