Opinie o frezarkach do drewna - Polska Grupa CNC

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
swiezyneczka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:14
Lokalizacja: Wawa

Opinie o frezarkach do drewna - Polska Grupa CNC

#1

Post napisał: swiezyneczka » 17 maja 2017, 11:38

Cześć, tak jak w temacie. Jestem zainteresowany ich ofertą, ale w internecie nie ma właściwie żadnych opinii na temat tego sprzętu. Sprzęt potrzebny mi w branży, ale nigdy nie miałem do czynienia z centrum CNC. Czy ktokolwiek z Was miał styczność z ich sprzętem? Można być z niego zadowolonym? Jak serwis? Jak jakość wykonywanych elementów? Jak najwięcej informacji, żeby nie wtopić pieniędzy. ;)



Tagi:


rodzyn
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:48
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: rodzyn » 17 maja 2017, 14:03

.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 00:15 przez rodzyn, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
swiezyneczka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:14
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: swiezyneczka » 17 maja 2017, 14:10

rodzyn pisze:Jeśli chodzi o maszyny to wyglądają jak typowe chińczyki z alibaby, podejrzewam że w najlepszym wypadku są montowane w Polsce.

Miałem raz okazję uruchamiać taką maszynę kupowaną prosto z chin i niestety ale jakość wykonania była delikatnie mówiąc średnia. Z zewnątrz wszystko niby ładnie ale jak się ściągnęło osłonę to gołe, nie pomalowane odlewy, brakujące śrubki (otwory się nie pokryły więc ktoś po prostu nie wkręcił) nie dokręcone śruby -trzymające belkę bramy(!) itp.
Jednak najlepsze były krańcówki awaryjne - kątowniki z kawałkiem gumy które po prostu uderzały w oś kiedy ta wyjechała by poza pole robocze. Z tego co widzę to podobne rozwiązanie stosuje Polska Grupa CNC :).
Niestety nie miałem możliwości sprawdzić geometrii.


ALE ta maszyna już w kraju wyszła kupującego około 25000zł (z cłem, portem, transportem)

Nie miałem na celu obrazić ani hejtować, chciałem się jedynie podzielić moimi spostrzeżeniami na temat "podobnej" maszyny.
Rozumiem. Z doświadczenia co byś polecił do 100k? Oczywiście w grę wchodzą tylko nowe maszyny.

A ta - https://www.olx.pl/oferta/2130-frezarka ... 1cf195fec5 ? Podobnie?

Czekam na dalsze opinie na temat Polskiej Grupy CNC i tego CNC grand central. ;)


fly away
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:40
Lokalizacja: Mielec

#4

Post napisał: fly away » 08 cze 2017, 08:22

Podłączam się do pytania. Również jestem zainteresowany taką maszyną. http://www.kma-maszyny.pl/katalog-produ ... ntral.html. Nie są to małe pieniądze ale za maszynę do frezowania płyt aluminiowych HPL laminatów podobno się naddaje. Co o tym sądzicie.


kamskam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:15
Lokalizacja: Poznan

#5

Post napisał: kamskam » 08 cze 2017, 20:44

Witajcie, wiem, że Polska Grupa CNC została założona przez odłam SERONA (czyli pracownik otworzył swoje), ale nie siedzę zbytnio w tej branży więc nie wiem co i jak, mówię tylko co wiem.


fly away
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:40
Lokalizacja: Mielec

#6

Post napisał: fly away » 11 cze 2017, 14:46

Dzięki za odpowiedź ale nie do końca o to było pytanie. Czy ktoś miał do czynienia z tymi maszynami i mógł by coś więcej napisać na ich temat. W sieci nie ma prawie nic na temat grand central.


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: juzwa1 » 11 cze 2017, 21:00

swiezyneczka najpierw napisz do czego Ci CNC potrzebne. Płyta czy drewno, meble, drzwi?.

Pozdrawiam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 08 lip 2017, 16:33

juzwa1 pisze:swiezyneczka najpierw napisz do czego Ci CNC potrzebne. Płyta czy drewno, meble, drzwi?.

Pozdrawiam
Witam

A co za różnica do czego? Jedyny wymóg to aby maszyna miała odpowiednie pole pracy i wysokość "z". A czy będzie chciał obrabiać płytę, drewno lub produkować zestawy mebli czy drzwi to już kwestia samego pliku obróbkowego. Ale na takich maszynach można frezować nawet stal.

robert

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 08 lip 2017, 20:52

fly away pisze: Nie są to małe pieniądze ale za maszynę do frezowania płyt aluminiowych HPL laminatów podobno się naddaje. Co o tym sądzicie.
Żeby te listwy zebate chociaż helikalne były, nawet w najgorszej klasie ... cena z d wzieta.

Kubuś o stali zapomnij - nie ta masa i nie to wrzeciono
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post napisał: Petroholic » 08 lip 2017, 20:59

bartuss1 pisze:Żeby te listwy zebate chociaż helikalne były, nawet w najgorszej klasie
W opisie niby jest napisane, że helikalne...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”