ARTMASTER 2112 vs Aspire

Jaki postprocesor do Artmaster 2112

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
sylwekmlody
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2019, 21:15

ARTMASTER 2112 vs Aspire

#1

Post napisał: sylwekmlody » 06 wrz 2019, 21:48

Cześć,

W pierwszych słowach mego listu :) ... Chciałbym się przywitać , jestem nowy w temacie.
Mam na oku frezarkę Ukraińskiego producenta ARTEL .Przed zakupem chciałbym wyfrezować jakiś element który zrobiłem w vertic aspire , ( grawerowanie 3D ) tutaj już zaczynają się "schody " ;/ a mianowicie , jaki postprocesor mam wybrać do tej frezarki ? Z tego co czytałem Artel ma program CAM "ArtMaster ". http://www.cnc.mk.ua/artmaster.php?lang=en
Pojawia mi się szereg pytań czy mogę w tej frezarce zainstalować inny program CAM ? chodzi mi tutaj głownie obsługę czujnika wysokości narzędzia ( ale to pytanie na przyszłość ).
Z góry dziękuje za poświęcony czas :)




dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: ARTMASTER 2112 vs Aspire

#2

Post napisał: dance1 » 07 wrz 2019, 11:56

Witam serdecznie.
W tak "egzotycznej" maszynie najlepiej byłoby producenta spytać, jak rozumiem maszyną steruje DeskCNC, nic o nim nie wiem ale to pod niego musiałbyś dopasować PP,
nie lepiej projekt zapisać w STL a całą obróbkę w ArtMaster?

Zapytaj producenta czy wspiera jakieś zewnętrzne oprogramowanie, Aspire to program często wykorzystywany przy obróbce drewna to i może producent zrobił już coś w tym kierunku.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
sylwekmlody
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2019, 21:15

Re: ARTMASTER 2112 vs Aspire

#3

Post napisał: sylwekmlody » 07 wrz 2019, 22:32

dance1 pisze:
07 wrz 2019, 11:56
Witam serdecznie.
W tak "egzotycznej" maszynie najlepiej byłoby producenta spytać, jak rozumiem maszyną steruje DeskCNC, nic o nim nie wiem ale to pod niego musiałbyś dopasować PP,
nie lepiej projekt zapisać w STL a całą obróbkę w ArtMaster?

Zapytaj producenta czy wspiera jakieś zewnętrzne oprogramowanie, Aspire to program często wykorzystywany przy obróbce drewna to i może producent zrobił już coś w tym kierunku.
Maszyna obsługuje gcode, który wygenerowałem w Aspire ale początek i koniec muszę przepisywać ( z innego gcode który pracował dobrze ) bo maszyna " świruje" a później spokojnie wszystko pracuje jak należy.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: ARTMASTER 2112 vs Aspire

#4

Post napisał: dance1 » 08 wrz 2019, 14:32

wypróbuj różne postprocessory, któryś pewnie podpasuje, lub też trzeba edytować ten prawie działający albo stworzyć nowy.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”