Frezarka do blatów kuchennych

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#21

Post napisał: kubus838 » 03 lut 2018, 22:19

Zajmuje się projektowaniem i produkcją frontów meblowych oraz blatów kuchennych i stołowych. Przygotowaniem komponentów i samym montażem zestawów meblowych z podziałem na kuchnie i zabudowy.
Więc programy do produkcji komponentów meblowych takich jak blaty drewniane to jest mój chleb powszedni.

robert



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#22

Post napisał: Yarec » 03 lut 2018, 23:17

No i wreszcie wszystko jasne, a Autor ma na razie ciemność bo dopiero wchodzi w CNC do "drewna" - a my tu o du..Maryni.
Ma dylemat w co zainwestować żeby: się zmieściło w warsztacie i budżecie, a potem o programowaniu CNC (rozkrój płyty, technologia zależna od sprzetu i danego materiału) dletego napisalem CI o czytaniu.
Przecież nie będzie robić formatek frezem, a podział blatu ≠ 38 mm laminowanego bez podcinania ? itd.
Narazie, może napisz jak Ty to robisz i na czym.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#23

Post napisał: kubus838 » 04 lut 2018, 02:37

Yarec pisze:
03 lut 2018, 23:17
No i wreszcie wszystko jasne, a Autor ma na razie ciemność bo dopiero wchodzi w CNC do "drewna" - a my tu o du..Maryni.
Po pierwsze to nie MY a TY.

Yarec pisze:
03 lut 2018, 23:17
Ma dylemat w co zainwestować żeby: się zmieściło w warsztacie i budżecie, a potem o programowaniu CNC (rozkrój płyty, technologia zależna od sprzetu i danego materiału) dletego napisalem CI o czytaniu.
Przecież nie będzie robić formatek frezem, a podział blatu ≠ 38 mm laminowanego bez podcinania ? itd.
Narazie, może napisz jak Ty to robisz i na czym.
Po drugie to jak ktoś kupuje taką maszynę to musi myśleć o wszystkim. A nie później obudzić się z ręką w nocniku.
Po trzecie to ja blaty tnę na pile. Jeszcze nie spotkałem nawet w Warszawie takiego mieszkania gdzie po wymierzeniu i przycięciu blat pasował bez docinek. Zawsze blat trzeba docinać na miejscu bo na szerokości 60cm długość zmienia się trzy razy. W starym budownictwie typu Wola, Brudno to trzeba się nakombinować aby blat zamontować. W nowym budownictwie typy Ursynów już mniej ale do ideału sporo brakuje

robert

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#24

Post napisał: Yarec » 04 lut 2018, 02:53

Po kiego mi to tłumaczysz ? mam dosyć i ..............
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#25

Post napisał: kubus838 » 04 lut 2018, 11:48

Yarec pisze:
04 lut 2018, 02:53
Po kiego mi to tłumaczysz ? mam dosyć i ..............
Bo pytasz i ........

robert

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#26

Post napisał: bartuss1 » 04 lut 2018, 18:07

Do blatów drewnianych to ploter 5 osiowy wystarczy - każdy wymiar formatu i po przechyleniu głowicy o kat 90 stopni obróbka w plaszczyżnie albo xz albo yz przy obrocie osi c jakieś tam otwory czy wcięcia czy coś, obróbka indeksowana jest banalna, ale trzeba mic o tym jakies pojęcie i wyobraźnię przestrzenną. i nie musi to być centrum, ale nawet jeśli, to przez centrum rozumiemy zwykły ploter z wrzecionem z automatyczną wymiana narzędzi i jakis tam magazynek listwowy czy rewolwerowy itd.
Bodaj w 2012 przylezli do mnie goscie i pytali o maszyne do blatów, która miałaby 4 wrzeciona na każdej stronie, pytalem sie po cholere? Jedno nie wystarczy?
Na szczęście mnie to nie interesuje jakoś specjalnie, tzn kuchnie meble itd, z drewnianych zabaw interesują mnie łodzie.
Przy blatach z drewnopochodnych jest chyba jeszcze jakas okleiniarka.
Ktoś kiedyś wymyslił maszynę do tego celu ze z jednej strony wchodzi surowy półprodukt a z drugiej oklejony format, ale czy z otworem pod zlewozmywak to juz nie wiem, nie widziałem.
Yarec co chcesz od kubusia? Z sensem pisze.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#27

Post napisał: Yarec » 04 lut 2018, 21:42

NIC
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#28

Post napisał: dance1 » 05 lut 2018, 17:17

kubuś awansował na producenta, projektanta i montażystę 3w1 bo mu jedna kuchnia (owocowa) wpadła do zrobienia, a tak niedawno koledze z maszyną cnc wciskał że lepiej blat wycinać ręcznie niż na maszynie cnc :lol:

kubus838

Nie pisz o obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych bo się na tym nie znasz, co też nie raz tu na forum udowodniłeś, o maszynach cnc tym bardziej centrach obróbczych już nie wspominając.
I don't like principles, I prefer prejudices


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#29

Post napisał: kubus838 » 05 lut 2018, 20:39

dance1 pisze:
05 lut 2018, 17:17
kubuś awansował na producenta, projektanta i montażystę 3w1 bo mu jedna kuchnia (owocowa) wpadła do zrobienia, a tak niedawno koledze z maszyną cnc wciskał że lepiej blat wycinać ręcznie niż na maszynie cnc :lol:
To ty twierdzisz, że jedna. Ale może czas skończyć z takimi wypowiedziami jak Ty tu próbujesz uwidaczniać coś co jest nieosiągalne. Twoje brednie i tak wskazują już na co Cie stać.
dance1 pisze:
05 lut 2018, 17:17
Nie pisz o obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych bo się na tym nie znasz, co też nie raz tu na forum udowodniłeś, o maszynach cnc tym bardziej centrach obróbczych już nie wspominając.
A Ty już nie pisz w ogóle o niczym. Twoja wiedza opiera się na "produktach" innych i tym co inni robią - wystarczy popytać większość forumowiczów. Po Twoich dostępnych tu na forum odpowiedziach dochodzimy do wniosku, że Ty jako osoba dająca rady jesteś skazany na wielkie nie powodzenie. Dlatego moim zdaniem odpuść - najpierw trzeba mieć wiedzę a nie krytykować innych co się z Tobą nie zgadzają. A, że i tak wszyscy się z Tobą nie zgadzają to powinieneś najpierw poznać dokładnie temat postu a nie pisać takie farmazony.

robert

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#30

Post napisał: bartuss1 » 08 lut 2018, 19:25

sam nie tak dawno zdupczyłem klientowi podciecie pod zlewozmywak, jakis błąd z d wyskoczył na zetce i podcięcie zamiast 4 mm robiło 8, na szczęscie zatrzymalem, ale jedna krawędz poszła sie walić, wytłumacz się tera klientowi ze błąd z d wziety. Wniosek z tego taki że ów klient wiecej do mnie nie przyjdzie, no ale co poradzę, zdarza sie bład maszyny.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”