Frezarka do blatów kuchennych

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
Mali
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:02
Lokalizacja:

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#41

Post napisał: Mali » 27 sie 2019, 20:56

Myśle ze na początek będę się trzymał CMT ze względu na dostępność od ręki i „gotowe rozwiązania”. Po wdrożeniu będzie to zdecydowanie Leitz. Mamy ich pod nosem (60km), a ich przedstawiciel jest u Nas raz w tygodniu i odbiera pily do ostrzenia. Raczej nie będę kombinował, bo już się przejechałem na polach diamentowych i frezach diamentowych do okleiniarki od „tańszych” dostawców..



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#42

Post napisał: dance1 » 27 sie 2019, 21:04

od długiego czasu do obróbki drewna/pochodnych używam tylko i wyłącznie narzędzi Omas i CMT, żadnych tańszych godnych polecenia nie znalazłem, tu wiem że zakładam i robota będzie wykonana zresztą przeliczając na żywotność drożej nie wychodzi niż narzędzia ze średniej półki.
Testy tanizny zostawiłbym amatorom dłubiącym coś dorywczo, jak mowa o produkcji albo wydasz raz albo testując frezy różnej maści wydasz kilkukrotnie więcej, wiem po sobie bo frezów pewnie z tonę+ przerobiłem.
Z maszyną nie dostałeś żadnych narzędzi na start? Ostatnio byłem przy instalacji SCM-a i producent "dorzucił" pokaźny zestaw narzędzi diamentowych.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Mali
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:02
Lokalizacja:

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#43

Post napisał: Mali » 27 sie 2019, 21:07

Tylko palcowy diament 12mm..


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#44

Post napisał: kubus838 » 27 sie 2019, 21:10

Mali pisze:
27 sie 2019, 20:56
Myśle ze na początek będę się trzymał CMT ze względu na dostępność od ręki i „gotowe rozwiązania”. Po wdrożeniu będzie to zdecydowanie Leitz. Mamy ich pod nosem (60km), a ich przedstawiciel jest u Nas raz w tygodniu i odbiera pily do ostrzenia. Raczej nie będę kombinował, bo już się przejechałem na polach diamentowych i frezach diamentowych do okleiniarki od „tańszych” dostawców..
Czyli temat masz opanowany. Dostawca blisko to tez plus bo z reguły frez pęka w piątek wieczorem, a klient po zamówienie ma przyjechać w poniedziałek rano.

robert


Autor tematu
Mali
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 13
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:02
Lokalizacja:

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#45

Post napisał: Mali » 27 sie 2019, 21:15

Ok, będzie CMT.

Tylko który zestaw na start ma większa racje bytu..?

Nie będę powtarzał pytania, ostatnio post w tym wątku:

obrobka-frontow-mdf-t80160.html

Tam podałem linki. W pierwszym zestawie mam dużo płytek krztaltowych i musiałbym dokupić korpusy, w drugim zestawie mam cztery korpusy (myśle ze więcej już nie potrzeba na start) ale musiałbym zainwestować w ostrza...


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Frezarka do blatów kuchennych

#46

Post napisał: dance1 » 27 sie 2019, 21:40

ja zestawów nie kupuję, wszystko kompletowałem pod siebie. Osobiście wybrałbym zestaw 2, płytki z czasem chcąc, nie chcąc będziesz musiał dokupować a w tym zestawie masz już 4 różne korpusy, ale to raczej każdego indywidualna decyzja bo ktoś inny na start będzie chciał sobie 20 różnych wzorów wyfrezować. ;-)
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”