OKUMA LB15-W Problem z przechwytem, synchronizacja wrzeciona

Dyskusje o maszynach Okuma

Autor tematu
michalkuchno
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:55
Lokalizacja: Bochnia

OKUMA LB15-W Problem z przechwytem, synchronizacja wrzeciona

#1

Post napisał: michalkuchno » 10 lis 2016, 12:33

Witam serdecznie, posiadam maszynę OKUMA LB15-W i mam problem z obsługą sześciokąta.
mianowicie nie umiem ustawić maszyny tak ażeby wrzeciona zatrzymały się względem siebie pod kątem umożliwiającym przechwyt. M19 nie działa, wyskakuje alarm 2338-B. Był również sprawdzany M kod 215 bodajże, nie pamiętam dokładnie. Nie mniej jednak z wykorzystaniem ustawień kątów w parametrach.

Ciężko mi uwierzyć żeby maszyna z dwoma wrzecionami nie miała opcji synchronizacji, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Zdjęcie maszyny:



Tagi:


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: MacGregor » 11 lis 2016, 00:28

W poniedziałek zajrzę co i jak, to Ci pomogę. Na razie wolne.
Chyba że znajdzie się ktoś szybciej.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: viper » 13 lis 2016, 12:39

Nie znalazłem listy alarmów do osp7000 ale inny system P300 mówi o tym że, 2338 to jest : "spindle orientacion no spec." jeżeli taka jest treść Twojego komunikatu to daje sobie rękę uciąć że, nie masz opcji M19 (bo to się dokupuje przy zakupie nowej maszyny- jak klimę w aucie)
Ja mam kilka okum w tym jedna z wrzecionem przechwytującym jak u Ciebie i niestety ktoś kto ją kupił (nową) nie zamówił sobie opcji M19 u japońców.
Mam jedynie synchronizacje wrzecion potrzebną do przechwytu (nie pamiętam z głowy M kodu)- przy tym przechwycisz wałek ale nie sześciokąt.

Od chyba pół roku próbuje namówić serwis okumy HTM aby mi dołożyli płatnie M19 ale mnie zwodzą do dziś :cry: tłumaczą że, rozmawiają z producentem w japoni bla bla bla....

Napisz do nich może, Ciebie potraktują inaczej a i ja będę potem zainteresowany :cool:

A tak patrzę na tą maszynkę i wydaje mi się znajoma. Czy nie kupiłeś ją czasem od Piotrka? :mrgreen:


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#4

Post napisał: MacGregor » 14 lis 2016, 14:48

Niestety M19 występuje jako opcja.(w Okumie wiele kodów jest niestety w opcji)
Czy kod M110 jest dostępny w maszynie bo jak jest, to można spróbować to zrealizować poprzez M110.
Czy można by zobaczyć jakim kodem-programikiem Kolega próbował przechwycić ten sześciokąt.
POZDRAWIAM


Autor tematu
michalkuchno
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:55
Lokalizacja: Bochnia

#5

Post napisał: michalkuchno » 17 lis 2016, 07:50

Cześć, dzięki za odpowiedzi :)
viper
Słuszne podejrzenie, maszyna jest od Piotrka :-)

Mogę podpytać z kim się tam kontaktowałeś?
Udostępniłbyś dane kontaktowe?
Chcę uniknąć 'błądzenia' po firmie i przekierowania z osoby do osoby :)

MacGregor
Masz może jakiś przykład użycia kodu M110 czy kąt na którym ma się zatrzymać wrzeciono jest definiowany z linii kodu czy z parametrów maszyny?

Kurcze nie mam już tych prób zapisanych raczej, jeszcze za tym popatrzę jak tylko coś znajdę to wkleję.

Zastanawiam się tylko, czy jak to będzie synchronizacja z kątem tylko głównego wrzeciona to czy na drugim nie wystąpi kolizja.

Do tej pory radzę sobie tak że ustawiłem skok szczęk tak aby złapały sześciokąt zarówno po kancie jak i po jego płaskiej części. O dziwo sprawdza się to bardzo dobrze, nie mniej jednak nie jestem zwolennikiem takiego 'drutowania'...

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: viper » 19 lis 2016, 18:13

wyślij mi swojego maila na PW. Prywatnie napiszę Ci co i jak masz zrobić :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny Okuma”