OKUMA LB15II-MATC - nowa używka

Dyskusje o maszynach Okuma

Autor tematu
Gucio85
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

OKUMA LB15II-MATC - nowa używka

#1

Post napisał: Gucio85 » 04 sty 2016, 20:56

Witam,
Wymieniona w temacie maszynka na sterowaniu OSP7000 ustawiona była na warsztat jeszcze przed świętami, ale dopiero dzisiaj ją ruszyłem. Ma możliwości, oby była na nią ciekawa robota ;), ale jako, że na razie miałem pod sobą tylko proste tokarki (w tym zwykła LB15II i LB25), w tej jest sporo nowości dla mnie (ATC i oś Y, C i napędzane ciut używałem w Hitachi) i może ktoś by mógł pomóc w różnych kwestiach.

1. Ręczne zdejmowanie narzędzi z głowicy (gniazda BT40) - w moim ATC instruction manual wyczytałem, że można zdejmować narzędzia na dwa sposoby (manual tool change for turret mounted tools):
- face mount tool
- side mount tool

Face mount tool - zmiana narzędzia przy pozycji ATC. I to działa na narzęzia do toczenia i napędzane montowane wzdłuż Z ale tylko od strony magazynu, czyli z tyłu głowicy a nie od strony operatora, w przeciwienstwie do...
Side mount tool - zmiana narzędzia z boku głowicy, napędzanego poprzecznego, które znajdować się będzie od strony operatora - wg instrukcji dla side mount tool: to chanbge the turret's side mount tool index turret's T1 station to the cutting position.

No ale chciałbym mieć możliwość i pozostałe narzędzia zdejmować z głowicy, tylko żeby były w pozycji "cutting position" - 'przy drzwiach'

2. Maszyna przyjechała, mechanicy poustawiali, wypoziomowali. Po drobnych korektach pozycji wymiany narzędzi z ATC w osi Z, zauważyłem tak jakby narzędzie podczas wsuwania się w gniazdo głowicy ciut ciągnęło ramię 'zmieniarki' do góry. Można zmieniać położenie do wymiany w osiach X i Y, ale to takie ustawianie na oko. Czy jest jakaś procedura ustawienia położenia głowicy do wymiany w tych osiach?

Z góry dzięki za pomocne rady :)



Tagi:

Wróć do „Maszyny Okuma”