Okuma LB12 - regulacja magazynu

Dyskusje o maszynach Okuma

Autor tematu
maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Okuma LB12 - regulacja magazynu

#1

Post napisał: maciek95k » 16 lip 2020, 13:39

Problem jest następujący - magazyn zbyt długo osiada. Maszyna kontynuuje pracę zanim magazyn osiądzie całkowicie na swoim miejscu co kończy się w najlepszym wypadku złą geometrią detalu. Po wpisaniu krótkiej pauzy po zmianie narzędzia problemu nie ma. Dodam, że regulacja na śrubach (dławienie przepływu oleju) została sprawdzona i nie udało się z jej pomocą wyeliminować problemu. Czy za czas postoju przy zmianie narzędzia odpowiada jakiś parametr czy jest czujnik który wykrywa czy magazyn jest już na swoim miejscu? Może jakiś przytkany przewód olejowy? Wszelkie informacje będą pomocne.




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Okuma LB12 - regulacja magazynu

#2

Post napisał: Robert_K » 17 lip 2020, 23:33

Pisząc magazyn masz na myśli rewolwer, tak?

Zazwyczaj jest czujnik, który potwierdza zaryglowanie głowicy, choć niekoniecznie będzie to czujnik indukcyjny - niekiedy może to być czujnik np. ciśnieniowy. Jak jest w tej konkretnej aplikacji nie wiem, ale na pewno jest to zawarte w dokumentacji elektrycznej. Szukaj pod hasłem "turret in position" albo pochodnym.
Nie sądzę żeby czas postoju był zawarty w parametrze, zazwyczaj podczas wymiany narzędzia maszyna rusza jak dostanie od głowicy komplet sygnałów że wszystko jest OK. Obrót głowicy jest hydrauliczny czy elektryczny?

Pozdrawiam.


Autor tematu
maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Okuma LB12 - regulacja magazynu

#3

Post napisał: maciek95k » 21 lip 2020, 15:53

Tak, mam na myśli rewolwer. Jest on hydrauliczny. W takim razie będę musiał przebić się przez dokumentację. Jak zrobię postępy to dam znać co i jak ; ) na razie dziękuję.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny Okuma”