Zdalny odczyt licznika

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC
Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#11

Post napisał: maz » 19 lut 2012, 15:23

Jak bylem na studiach (studiowalem informatyke na PCZ, 7 lat temu skonczylem studia), to gdzies na 2-3 roku, czyli z 10 lat temu obil mi sie o uszy ten temat.
Pamietam, ze to mialo byc masowo wporwadzane w zycie, ale nie sledzilem tematu od tego czasu. Temat na pewno nie umarl, ale zastanawia mnie tylko, czy firmy telekomunikacyjne nie przylozyly reki do zahamowania tego procesu.

Dla kolejnej ciekawostki powiem, ze wszyscy z nas sa monitorowani i kazdy producent sprzetu hardware typu laptop, pc, pobieraja od nas dane i je analizuja. Nie jest to informacja jakas z kosmosu. Dodatkowo producenci softu robia to samo.

Jeszcze dodam, ze w tych licznikach do ktorych robie elementy pobieranych jest kilkadziesiat roznych informacji nie tylko zuzycie pradu. Np: natezenie pola elektormagnetycznego wokol licznika.


Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Tagi:

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#12

Post napisał: FDSA » 19 lut 2012, 18:21

Temat umarł bo z tego co pamiętam doszli do wniosku ze taka inwigilacja jest po prostu nielegalna.

Widać jeszcze trochę i będzie można zrobić majątek na filtrach dolnoprzepustowych do sieci czy też urządzeniach lokalnie zakłócających komunikację radiową.

Do czego to zaczyna dochodzić... żeby mi na siłę urządzenie mnie monitorujące wstawiali...

P.S. A dziś wypada zbierać stare telefony komórkowe żeby mieć pewność ze nikt Cie nie nagrywa bez |Twojej wiedzy.

Pozdrawiam
FDSA

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”