Express Card rs232, konfiguracja na XP SP2, hp pavilion dv60

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
aron20000
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2009, 13:31
Lokalizacja: Sochaczew

Express Card rs232, konfiguracja na XP SP2, hp pavilion dv60

#1

Post napisał: aron20000 » 14 lut 2011, 19:10

Witam potrzebuję fizycznego portu COM czyli rs232 w hp pavilion dv6000 do obsługi interfejsu (samochodowego). Zdecydowałem sie na tutaj zacytuję aukcje z allegro: Karta Express Card , pełny sprzętowy porty RS232, pełna zgodność z przemysłowym standardem 16C450/16C550 UART,
Rewelacyjna jakość, porównywalna ze słynnymi kartami Silicom
Opis urządzenia :
Karta oferuje w pełni sprzętowy port COM. Sterowniki karty umożliwiają pracę również w systemie DOS. Karta ta, jest najlepszym, sprzętowym rozwiązaniem do wszystkich zastosowań wymagających pełnego, prawdziwego portu COM - czyli wszędzie tam gdzie uproszczone adaptery USB - RS232 nie sprawdzają się. Oferuje pełnoprawny port szeregowy, z osobnymi przerwaniami (IRQ) oraz adresami wejścia wyjścia (I/O)

Zapłaciłem za nią 160zł. Wszystko ładnie się zainstalowało, ale powstał pewien problem.
We właściwościach, w menadżerze urządzeń w komputerze stacjonarnym mam takie wartości zakresu wejścia/wyjścia i IRQ:
Obrazek
W laptopie takim jak w temacie po zainstalowaniu i podłączeniu karty takie:
Obrazek
Obrazek

Do obsługi tego interfejsu trzeba na pewno taki sam zakres wejścia/wyjścia 03F8-03FF i chyba IRQ (przerwania) jak w stacjonarnym posiadającym fizyczny COM. Czy jest możliwość zmiany konfiguracji tej karty Express Card?
Wina leży po stronie lapka czy samej karty?
Jeśli nic z tym nie da się zrobić czy karta taka: http://allegro.pl/najtansza-na-rynku-ka ... 06172.html będzie miała po zainstalowaniu właściwe parametry zakresu wej/wyj i IRQ?



Tagi:


qbek157
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2011, 02:21
Lokalizacja: Gda

#2

Post napisał: qbek157 » 16 cze 2011, 02:35

może sprawę rozwiązałby konwerter na USB np taki Konwerter USB/RS232

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7853
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Express Card rs232, konfiguracja na XP SP2, hp pavilion

#3

Post napisał: tuxcnc » 16 cze 2011, 07:07

aron20000 pisze:Do obsługi tego interfejsu trzeba na pewno taki sam zakres wejścia/wyjścia 03F8-03FF i chyba IRQ (przerwania) jak w stacjonarnym posiadającym fizyczny COM.
Jeżeli tak jest, to interfejs nie będzie działał pod Windows XP i nowszymi.
Jeżeli natomiast działa, to da się go zmusić do pracy z innymi adresami sprzętowymi.

.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 22 cze 2011, 12:49

pula przerwań praz I/O dla portu szeregowego jest inna dla fizycznego COM-a niz na PCI . Fizyczny ma ją podyktowaną z BIOS-a.
W większości przypadków to nie przeszkadza bo same przerwania nie maja tak naprawdę nic do samej komunikacji.
Ten dane są narzucone przez kartę prawdo podobnie ale i to też zależy od kompa. Może mieć dość sporą pule i wówczas bios ja dyktuje.
Zmiana tej puli nie jest możliwa w karcie z tego co wiem. Chodź kolega ściągnął jakiś programami co to robił.

raczej , bym szedł w kierunku nazwy portu... czy program ma możliwość zmiany portu z COM 1 na COM2 :?:
Bo zakładam że Ci się nie łączy program z autem.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”