Sterowanie do wtryskarki szukam wykonawcy

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#21

Post napisał: anoda » 30 cze 2006, 11:02

Już wydrukowałem. Przeczytam , pomyślę i w poniedziałek odpowiem jakie wybrałbym rozwiązanie. Na ile Twoja maszyna jest zgodna z wejściami i wyjściami tego sterownika?


Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Tagi:


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#22

Post napisał: małysz » 30 cze 2006, 11:44

W sumie wszystko się zgadza nie ma tylko wyrzutnika hydraulicznego .Nie doczytałem sie czy jest możliwość trzepaniem częscią matrysy z wypychaczami -cewka od zamknięcia i otwarcia formy włanczałaby sie na ppzrmian na jakieś 0,2s .


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#23

Post napisał: anoda » 03 lip 2006, 15:55

Jeżeli odpowiada Ci ten sterownik to należałoby okreslic z producentem cene końcową. Alternatywą jest zbudowanie sterownika na logo Siemensa lub tp. Jezeli masz dostęp to pełne informacje i oprogramowanie na płytach w czerwcowym numerze Elektroniki Praktycznej.Ewemtualnie sterowniki Moeller'a w TME. Koszt wyjdzie porównywalny - ale :

1: zdobędziemy wiedzę jak się tym się bawić

2: rozwwiążemy powstały problem

3: możemy rozważać inne zastosowania - gdyz steronik jeast uniwersalny a oprogramowanie dosyć proste i ciekawe w zastosowaniach.


Sterownik Promy rozwiązuje pkt 2. i tylko .

Jężeli chodzi o LOGO lub Moellera pisze się na współpracę. Osobiście posiadam sterownik Hitachi ( chyba 24 wejścia i 16 wyjść ) ale jest problem wysłania komunikatów pisemnych - brak wyswietlacza i ustawiania czasów bez komputera. Soft był darmowy do sterownika.


Oj, można rozwiązać ten problrem na atmelku i wyswietlaczu LCD - na ale obudowa?

[ Dodano: 2006-07-03, 16:00 ]
W sterowniku LOGO i Moeller"a mamy dostepny wyswietlacz i klawiaturę czteroprzyciskową . Rozbudowa modułowa wg potrzeb - np pomiar i regulacja temperatury.

[ Dodano: 2006-07-10, 11:28 ]
I co dalej? Rozwiązanie wybrane czy urolp lub rezygnacja?
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#24

Post napisał: małysz » 22 sie 2006, 06:16

Co dalej to nie mam pojęcia . Sterownik z promy byłby dla mnie ideałem ale 1700 + Vat :(. Znowu to co mówisz o Logo Siemensa też może mi sie przydać ale :
1 brak czasu - praca frezarka rodzina (niestety w tej kolejnośći)
2 moja wtryskarka ledwo dyszy czasówki sie mi wieszają
3 słabo mi idzie w dziedzinie elektroniki i wolałbym to zlecić komuś w całości ale
żeby miało to ręce i nogi , nieprzekraczało koszt wtryskarki, oraz sterownika z promy:)
Ps. Dzięki Anoda za pomoc w tym temacie.


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#25

Post napisał: anoda » 22 sie 2006, 13:40

To weż LOGO! i użyj na poczatku tylko funkcji czasówek - tzn wejście wyzwala odpowiednią czasówke na konkretnym wyjściu. Czyli nie rób rewolucji a ewolucję z czasówek i przekażnikow na LOGO! lub sterownik MOELER'a . Masz kilkanascie wejść i wyjść i logikę w środku. Z tego co podajesz i tak czekaja Cię wydatki choćby na przekażniki czasowe - czyli wydatek na zakup sterownika staje się częściowo sfinansowany - a reszta potem w miarę potrzeb i możliwości.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#26

Post napisał: małysz » 29 sie 2006, 11:44

NA allegro jest pełno używanych sterowników co o nich sądzisz. Czy któryś by sie nadawał. może podjął byś sie zaprogramowania i dołożenia LCD do np tego sterownika http://www.allegro.pl/item123119573_ste ... pu100.html
oczywiscie odpłatnie. To oczywiście przykładowy jest ich tam więcej ale ty będziesz wiedział który jest najodpowiedniejszy.
Co do ewolucji to masz racje że tak byłoby najlepiej zrobić ale jak uwidziałbyś moją szafe to też byś się jej chciał pozbyć( zwłaszcz jak uchylisz dżwiczki:))

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#27

Post napisał: Boni » 29 sie 2006, 13:35

Ten S5 to niezły zabytek ;) zresztą - za mało I/O do twojej wtryskarki.

Nawet na używce licz się z kilkoma tysiącami za PLC+LCD+elektryka+robocizna, chyba że zrezygnujesz z panela LCD, i inaczej rozwiąże się ustawianie czasów itp. Mam na składzie różne używane sterowniki PLC i mam rodzinę pod Nowym Sączem, mogę rozważyć przejechanie się na południe ;) pisz na PW albo email, jeśli jesteś naprawdę zdesperowany.


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#28

Post napisał: anoda » 29 sie 2006, 16:50

Nie można podłączyć wyświetlacza do sterownika PLC - Trzeba by ingerować do jego wnętrza - a co wtedy z oprogramowaniem ?. Koszt przeróbki przekracza wartość nowego.

[ Dodano: 2006-08-29, 16:53 ]
Na zastąpienie czasówek potrzebujesz coś takiego
http://www.allegro.pl/item122436572_ste ... dypl_.html

ale to zastąpi tylko czasówki - bez możliwości całkowitej przebudowy i wyrzucenia sterowników
Ostatnio zmieniony 30 sie 2006, 09:05 przez anoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#29

Post napisał: Boni » 29 sie 2006, 17:32

anoda pisze:Nie można podłączyć wyświetlacza do sterownika PLC - Trzeba by ingerować do jego wnętrza - a co wtedy z oprogramowaniem ?. Koszt przeróbki przekracza wartość nowego.
Anoda, praktycznie do każdego PLC jakiś wyświetlacz podłączysz po jakimś RS, nawet do tego nieszczęsnego zabytkowego simatica S5 są gotowe wyświetlacze, nic nie trzeba ingerować, tylko a) do niektórych potrzebny jest firmowy wyświetlacz, a nawet firmowy kabelek, bo soft i hardware jest tajny, więc wszystko za bardzo "firmowe" pieniądze b) nawet do popularnych PLC, o ujawnionych driverach i standardowym hardware gotowy uniwersalny mały panel, mono 2x32 znaki z paroma klawiszami kosztuje tak bliżej 1000 niż 500, sensowny panel (4x32, klawiatura "kalkulator") to już raczej okolice 1500. I trzeba mu napisać program, który bywa większym bólem niż właściwy program PLC. Datego mogę od razu małyszowi powiedzieć, że o uniwersalnym panelu LCD do PLC może zapomnieć, chyba że ma _zbędne_ 1500-2000zł. Pozostają PLC z wbudowanym panelem jak LOGO czy Unitronics, ale ja takich nie mam w składzie złomu, albo w ogóle darować sobie LCD i "obejść" problem nastaw/odczytów.

Chyba że miałeś na myśli, żeby wziąć taki 2x32 LCD klasy OEM, goły, bez obudowy i programowania, za 50zł, tylko z RS232C, i połączyć go jakoś z PLC - niby też da się, ale to hardkor i roboty z tym jest tyle, że lepiej wyżebrać gdzieś te parę stów, i kupić coś np. od Uniop'a, a nawet - lepiej nauczyć się hostować PLC i wykorzystać stary notebook jako panel i SCADA, np. rozgryzłem to dla Hitachi serii H i EH, tylko że notebook i program też coś kosztuje.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#30

Post napisał: małysz » 30 sie 2006, 07:39

Czyli ten z pro-my narazie i tak jest bezkonkurencyjny pod względem cenowym chyba nieprzeskocze tej sumy 1700 +Vat

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”