Sterowanie do wtryskarki szukam wykonawcy

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#11

Post napisał: anoda » 27 cze 2006, 15:46

Powiedziałeś dużo i nic?
Duzó - sposoby pracy

Nic -

Ile przycisków - co realizują - jakie funkcje?
Ile krańcówek - co sygnalizują?
Czasówki ma dzisiaj wbudowane każdy sterownik PLC?

Czy wymagasz zmiany parametrów na maszynie - czy wgrywasz program , testujesz i jest
Ok tylko pracować. Jeżeli zmiany to jak często?. Czy jest pomiar temperatury? Regulacja zewnętrznym regulatorem , czy ze sterownika?


Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Tagi:


vector11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 296
Rejestracja: 31 gru 2004, 01:18
Lokalizacja: N1 NOKTO

#12

Post napisał: vector11 » 28 cze 2006, 00:05

Gregory pisze:Panowie!
jakie 2 tysiace!!!
sam sterownik tu niczego nie zalatwi- zobaczcie moze wpierw jak wygladaja wspolczesne wtryskarki a nie nie "mydlicie" koledze oczy- bez linialow sie nie obejdzie! mowie to bo pracowalem juz na "kilku" wtryskarkach i w kazdej byly linialy

hmmm, a po co we WTRYSKARCE liniały :?:


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#13

Post napisał: małysz » 28 cze 2006, 06:15

Jedna firma oferuje mi taki zestaw co o nim sądzićie.
Taki sterownik PLC, który będzie miał 14 wejść i 10 wyjść przekaźnikowych kosztuje u nas
197,80 U$D Netto. Model FBs-24MA.
Kabelek RS232 do programowania - 9,20 U$D
Oprogramowanie narzędziowe - bezpłatne.
Więcej informacji: http://www.multiprojekt.com.pl/index.php?art=plc

Tak jak mówiłem - prowadzimy bezpłatne szkolenia w Krakowie. Program szkolenia obejmuje obsługę oprogramowania narzędziowego, podstawy programowania w Ladder Diagram (język Drabinkowy), obsługa czujników, silników krokowych, enkoderów, modułów komunikacyjnych i innych. Trwa cały dzień (średnio co 2 tyg). Najbliższe - 12.lipca/ 8:00 rano. Proszę dać znać jeżeli mam Pana wpisać na ten termin.

Dodatkowo ewentualnie jeszcze można podłączyć panel operatorski. Dane w załączniku.
Mniejszy panel kosztuje 600zł, większy - 800 netto. Oprogramowanie - gratis.
Oczywiście oferujemy też wszelką pomoc przy programowaniu i podłączaniu sprzętu

Co ilośći krańcówek 2 szt od otwarcia i zamknięcia formy 2 od nadrania i wtrysku 2 od dojazdu i odjazdu dyszy i jedna od dzwiczek żeby mi ręki nie uszkodziło. Czyli w sumie 7 szt
Ilość przycisków na wtryskarce 1włączenie pompy oleju 1 wył pompy 1 praca w półautomacie i po jednym do ustawienia każdej operacji tj. 1 zamknięcia formy 1dojazd dyszy 1wtrysk 1odjazd 1nabranie tworzywa 1 otwarcie formy
Czyli 9 sztuk .
Temperature nie podpinałbym do sterownika bo mam osobne regulatory temp.
Elektrozaworów jest 7szt
Co sądzicie o tym sterowniku i wyświetlaczu i co jest oprócz tego potrzebne. czy jest to dużo za taki sterownik?


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#14

Post napisał: jarekk » 28 cze 2006, 07:22

Wygląda OK - jeżeli wystarczy liczba wejść/wyjść. Cena też jest w porządku.
Trzeba tylko sprawdzić czy wyjścia są wystarczająco silne aby pociągnąć twoje zawory ( ja czasami musiałem jeszcze dodawać zewnętrzne przekaźniki).

Co do panelu - te chyba powinien wystarczyć ( nie oglądałem go, ale jest to zazwyczaj wyświetlacz plus kilka przycisków).

Generalnie chyba warto odwiedzić taki kurs bo da ogląd tego co na takim sterowniku można zrobić.


Ważne że soft jest bezpłatny ( zazwyczaj trzeba płacić). Czasami zawiera on softwarowy symulator aby móc się pobawić w programowanie bez urządzenia.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#15

Post napisał: małysz » 28 cze 2006, 10:08

ten sterownik ma 14 wejśc tzn że tam mam podłączyć + od 9 wyłączników i 7 krańcówek to w sumie daje 16 szt. Nie wiem czy mozna by było ominąć włączenie i wyłączenie maszyny bo sterownikowi jest to niepotrzebne do pracy a i tak silnik ma osobny stycznik
Co do wyjśc to rozumiem że tam podłanczam elektrozawory to mi zostanie jeszcz e 3 wolne wtyki. Tylko do czego podłancza sie wyświetlacz z przyciskami. Wyjaśmił by mi to ktoś .


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Post napisał: jarekk » 28 cze 2006, 10:23

Nie sprawdziłem w tym modelu, ale praktycznie zawsze do samego sterownika. Wtedy możesz nim sterować/pobierać polecenia bezpośrednio z programu głównego. Zazwyczaj jest narzędzie do tworzenia menu i interakcji z programem głównym.

Co do pominięcia włączenia/wyłączenia - powinni mieć w ofercie sterowniki z większą ilością wejść/wyjść lub dodatkowe moduły które dokładasz do sterownika.

Można coś pominąć - jest to jednak wybór który wpływa na własności funkcjonalne ostatecznego rozwiązania ( decyduje zleceniodawca :-))


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#17

Post napisał: anoda » 28 cze 2006, 10:50

Jeżeli jest panel operatorski to możesz na nim wyświetlać komunikaty - stanu maszyny , czasy Timerów, nastawy itp.To jest to o co Ci chodziło w warunkach początkowych. Jeżeli chcesz realizować to samodzielnie to możesz spóbować na sofcie do sterownika LOGO! Siemensa. Oprogramowanie i instrukcja jest dostępna w necie ok 50 MB. Cały program można zasymulować na PC.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#18

Post napisał: małysz » 28 cze 2006, 12:18

Nie opłaca sie robić tego sterownika pod takie pojedyńcze zamówienie bo widze że proponujećie mi gotowce które trzeba odpowiedni zaprogramować?
kol. Anoda chciałeś podjąć sie wykonania tego sterownika czy jest to bardziejkosztowne , czy gorsze w wykonaniu?

[ Dodano: 2006-06-29, 09:12 ]
Znalazłem gotowy sterownik do wtryskarki z wyświetlaczem za 1700pln co o nim sądzicie czy jest dobry bo jeśli chodzi o przeznaczenie to idealny. chciałbym zaciągnąć rady fahowca z automatyki . Z góry dzieki za opinie.
http://www.pro-ma.webpark.pl/mswt2v3.htm


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#19

Post napisał: anoda » 29 cze 2006, 13:51

Nie działa link do strony - strona w budowie. Więc nie wiem oczym piszesz. Dlatego sprecyzuj - to znaczy opisz jakie przyciski masz w sterowaniu maszyny oraz czym sterujesz - elektrozawory jakie funkcje realizują. Ile czasów jest ustawianych. To napisz. A jezeli chcesz pogadać to tel 506 926 337. Realizacja może być na dowolnym sterowniku. Zabawa w budowanie wszystkiego od podstaw się nie raczej nieopłaca.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#20

Post napisał: małysz » 29 cze 2006, 17:17

o 15 tez nie chciała sie otożyc a teraz tj 17:16 działa jest też opis w pdf ie opisane jest dokładnie co dany sterownik robi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”