CAN CLIP scenic II

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
andrejch2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 494
Rejestracja: 15 wrz 2019, 07:56

CAN CLIP scenic II

#1

Post napisał: andrejch2 » 12 sty 2022, 07:46

Witam,
czy ktoś z forumowiczów ma can clip ewentualnie zna się na jego obsłudze? zakupiłem sobie takowy i zastanawia mnie czy clipem można wyłączyć kontrolki błędu na wyświetlaczu samochodu. Czy jest to po prostu nie mozliwe?




Wiktor57
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2018, 11:42
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: CAN CLIP scenic II

#2

Post napisał: Wiktor57 » 12 sty 2022, 13:11

andrejch2 pisze:
12 sty 2022, 07:46
Witam,
czy ktoś z forumowiczów ma can clip ewentualnie zna się na jego obsłudze? zakupiłem sobie takowy i zastanawia mnie czy clipem można wyłączyć kontrolki błędu na wyświetlaczu samochodu. Czy jest to po prostu nie mozliwe?
Clipa jako takiego nie znam ale bawiłem się trochę innymi przyrządami. W większości systemów samochodu nie da się trwale skasować błędu jeżeli nie zostanie usunięta rzeczywista usterka będąca przyczyną świecenia kontrolki. Czasami bywa tak, że system niby skasuje błąd, ale po przekręceniu kluczyka albo po krótkiej pracy silnika, kontrolka znowu się zapala. Całkowicie udaje się kasować (bez naprawy) tylko tzw błędy sporadyczne, np chwilowy spadek napięcia akumulatora, ale te błędy przeważnie też nie zapalają kontrolki. Przyrząd diagnostyczny ma w założeniu pomóc znaleźć usterkę po to by ją naprawić. Ostateczne kasowanie błędu, a więc i zgaszenie kontrolki, wykonuje się po naprawie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”