obrabiarki hurco

Dyskusje o maszynach cnc HURCO

Autor tematu
hohi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008, 00:02
Lokalizacja: radom/wawa

obrabiarki hurco

#1

Post napisał: hohi » 14 kwie 2008, 00:03

chcialem sie dowiedziec jakie macie zdanie na temat obrabiarek tej firmy? zamierzam kupic taka ze nowym ukladem sterowania winmax. mial ktos z tym doczynienia? jak to sie spisuje? na co zwrocic szczegolna uwage?
z gory dzieki
pozdrawiam



Tagi:


Tapol
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2004, 15:24
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Tapol » 13 cze 2008, 14:18

Witam,

Też jestem zainteresowany maszynami HURCO. Dlatego podbijam.

Pozdr.,
Tapol


Bogdan_Celtic
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:46
Lokalizacja: z kraju

#3

Post napisał: Bogdan_Celtic » 26 cze 2008, 14:00

Ja pracuje na tych maszynach i powiem wam , ze maszyny sa dobre a nawet bardzo dobre ale moze byscie napisali co chcecie na nich robic bo moim zdaniem maszyny te dobre sa do róznych ze tak powiem pierdołek napiszcie wiecej pozdrawiam


Tapol
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2004, 15:24
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Tapol » 26 cze 2008, 15:53

Bogdan_Celtic pisze:Ja pracuje na tych maszynach i powiem wam , ze maszyny sa dobre a nawet bardzo dobre ale moze byscie napisali co chcecie na nich robic bo moim zdaniem maszyny te dobre sa do róznych ze tak powiem pierdołek napiszcie wiecej pozdrawiam
Ja planuje obrabiać głównie odlewy alu (zabawa z sondami, wiercenie, wytaczanie itd.).
Dodatkowo planuję brać małoseryjne roboty z doskoku (może jakieś formy lub tłoczniki) dlatego interesuje mnie to nowe sterowanie WinMax.

P.S.
@Bogdan
Pracujesz z WinMaxem?

Pozdr.,
Tapol


Bogdan_Celtic
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:46
Lokalizacja: z kraju

#5

Post napisał: Bogdan_Celtic » 01 lip 2008, 13:22

nie , ja pracuje na ultimaxie 3 nie wiem nic na temat winmax ale jak ogladalem te sterowanie na necie to jet ono podobne do heidenhain oni tez zrobili z win np 530 i jest z win i mi bardzo przypomina z wygladu. Hurco maszyny sa dobre do takich robot jak napisales bo nie musisz ich programwoac online no chyba ze wkroczysz na 3d jakies skomplikowane roboty no to moim zdaniem wymaga to juz programowania online co i tak jest mozliwe na hurco bo mają one odpowiedni do tego edytor ale musisz tez miec program a to juz kosztuje pozdrawiam


Robert P
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2008, 19:35
Lokalizacja: Polska :)

WinMax

#6

Post napisał: Robert P » 08 paź 2008, 19:43

Witam. Informuję wszystkich, że to Hurco jako pierwsze na świecie wdrożyło dialogowy system sterowania. :) WinMax jest bardzo przyjazny użytkownikowi a jedynym problemem są zlożone powierzchnie swobodne 3D - można je programować z poziomu maszyny, ale wymaga to wprawy operatora. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do konstrukcji i sterowania - zapraszam do Legnicy, ul. Poznańska 57 23. lub 24. 10 2008 - będzie ostra jazda :). Pozdrawiam


grzegorz123
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2009, 08:58
Lokalizacja: Inowrocław

#7

Post napisał: grzegorz123 » 06 lut 2009, 14:58

zobacz nowy portal maszyny24.net tam są wprowadzone maszyny Hurco tez i wiele innych, jest też porównywarka maszyn i bardzo dużo info technicznych - warto wejść, pozdrowienia :lol:
greg


tytus178
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:29
Lokalizacja: irlandia

#8

Post napisał: tytus178 » 12 kwie 2011, 12:51

Wtam

Hurco z winmaxem sa duzo ciekawsze niz z ultimaxem ostatnia wersja to version8 i jest bardzo zaawansowana w opcje programowania lecz nie ma nic za darmo Starsze hurco z ultimaxem mialy tylko opcje 3d do robienia ksztaltu 3d na okreslonej linii prostej w winmaksie mozesz do danego ksztaltu 3d przypisac dowolna linie z lukami itd jednak gdy program jest zbyt duzy maszyna nie jest w stanie tego przeliczyc i sterowanie sie mrozi (Za malo pamieci operacyjnej) Ponadto nowe hurco sa produkowane w tajlandi i indonezji czyli trwalosc w porownaniu ze starymi jest marna
Jesli chcesz wiecej info to chetnie pomoge


Damien 328
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 19 sty 2014, 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

#9

Post napisał: Damien 328 » 10 lis 2014, 16:37

Czy ma ktoś świeże informację na temat tych obrabiarek? Plusy, minusy, opinie?


brmarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:48

Re: obrabiarki hurco

#10

Post napisał: brmarek » 18 lip 2019, 11:56

Ja również miałem okazje pracować na jednej maszynie marki hurco i ogólnie jestem zawiedziony. Bardzo awaryjna, ale może to przez fakt, że miała już swoje lata. Wizyta mechanika raz na 2 tygodnie była normą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HURCO”