DMU DMG Deckel Maho 60-80 na iTNC 530 - magazyn

Dyskusje o frezarkach typu Deckel

Autor tematu
poverejay
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 13 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

DMU DMG Deckel Maho 60-80 na iTNC 530 - magazyn

#1

Post napisał: poverejay » 25 sie 2010, 15:42

Witam!

Mam pytanie odnosnie DMU DMG Deckel Maho 60-80 na iTNC 530 otoż normalnie w frezarkach "ladowanie" narzedzi odbywa sie poprzez wrzeciono ...na np.. DMG u mnie jest poprzez magazyn..czyli wchodzisz w tryb maszyny wybierasz narzedzie z tylu obrabiarki wyjmujesz...np. ostrzenie ..wkladasz z powrotem..odmierzasz i jedziesz.....wiem ze jest przelacznik aby robic tak jak na innych maszynach z magazynem bebnowym czy rewolwerowym gdzie wszystko odbywa sie wlasnie poprzez wrzeciono...jak to zrobic na DMU DMG Deckel Maho 60-80??? W jaki tryb maszyny nalezy wejsc ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...



Tagi:


kris852
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 18 cze 2010, 16:11
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: kris852 » 25 sie 2010, 23:02

Witam!
Jak chcesz załadować narzędzie na DMU przez wrzeciono postępujesz następująco: NIE przypisujesz narzędzia w tabeli stanowiskowej, pobierasz je standardowo poprzez MDI, maszyna oddaje poprzednie narzędzie (jeśli było we wrzecionie) i podjeżdża na pozycję ręcznej wymiany, następnie otwierasz drzwi i naciskasz przycisk z podwójną strzałką obok przycisku ,,FCT'' na pulpicie obsługi, zwalniasz oprawkę obrotowym przełącznikiem, zmieniasz narzędzie i z powrotem - klawisz wymiany, drzwi i NC-start. Gotowe. Jednak tym sposobem do magazynu nie załadujesz (takiej możliwości nie ma), tylko do wrzeciona a oddać je będzie trzeba w podobny sposób. No chyba że ją oszukasz i wpiszesz gdzieś zero w tabeli stanowiskowej może wyjdzie - nie polecam. Pozostają drzwiczki z tyłu.
Pozdrawiam


Autor tematu
poverejay
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 13 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post napisał: poverejay » 26 sie 2010, 07:59

Ok spox dzieki...


cycek345
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 24 sie 2010, 08:37
Lokalizacja: Suwalki

#4

Post napisał: cycek345 » 30 sie 2010, 17:39

do pustego gniazda przypisujemu numer narzedzia <Tabela narzedzi>stanowisko narzedzia>
wywolujemy dany numer naredzia >maszyna pobiera z magazynka <NIC>
wkladamy narzedzie we wrzeciono
i gotowe
bynajmniej ja tak robie
i DZIALA


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#5

Post napisał: Loser » 31 sie 2010, 00:10

cycek345 pisze:do pustego gniazda przypisujemu numer narzedzia <Tabela narzedzi>stanowisko narzedzia>
wywolujemy dany numer naredzia >maszyna pobiera z magazynka <NIC>
wkladamy narzedzie we wrzeciono
i gotowe
bynajmniej ja tak robie
i DZIALA
CZekaj, czekaj, czy to nie jest gotowy przepis na zablokowanie maszyny?? Jak każesz jej pobrać narzędzie z pustego kubka to otworzy się klapa parasol podjedzie do góry i maszyna stanie. ;)


kris852
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 18 cze 2010, 16:11
Lokalizacja: Wielkopolska

#6

Post napisał: kris852 » 31 sie 2010, 13:41

cycek345 pisze:do pustego gniazda przypisujemu numer narzedzia <Tabela narzedzi>stanowisko narzedzia>
wywolujemy dany numer naredzia >maszyna pobiera z magazynka <NIC>
wkladamy narzedzie we wrzeciono
i gotowe
bynajmniej ja tak robie
i DZIALA
Zależy co to za maszyna, bo na DECKEL MAHO z magazynem łańcuchowym i podwójnym chwytakiem jest czujnik obecności oprawki przy gnieździe znajdującym się aktualnie przy chwytaku i jeśli tak zrobisz to maszyna się zablokuje ukazując komunikat "MIEJSCE PRZEKAZNIKA NIE ZAJĘTE"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarki Deckel, Maho, Aciera, Abene ”