Pomocy Brak pozycji wyjściowej

Nie wytrzymam dłużej

Dyskusje o frezarkach typu Deckel

Autor tematu
toczfrez
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2020, 19:39

Pomocy Brak pozycji wyjściowej

#1

Post napisał: toczfrez » 11 mar 2020, 19:05

Co dziennie coś nowego, cześć wszystkim.

Jedna z maszyn doprowadza mnie ciągle do nerwicy...standarodowo MAHO DMU 60T NA HH tnc426/430M.
Przedstawie od początku wszystko ze szczegółami.
Szła mała seria wszystko ok , przy ostatniej sztuce narzędzie się zmieniło odjechało wrzeciono a klapa się nie zamknęła do końca.
Przez Panel MOD spróbowałem ją zamknąć nic to nie dało nie domykała się więc postanowiliśmy ją wyłączyć i włączyć jeszcze raz i to samo nic to nie dało...okazało się że odkręciły się imbusy regulujące zakres działań klapy. Klapa się domyka wszystko ok zaczynamy ale niestety....Po wyłączeniu i włączeniu dwa błędy za boga nie mogę ich zlikwidować od rana a konkretniej wymen.narz klapa nie zamkn z tym idzie sobie poradzić przez MOD ale za to drugim nie Wymieniacz narz. brak poz. wyjsciowej.
Osie ustawie przez panel do punktów wyjściowych nic nie daje , ustawienie na zmiane narzedzia tez nic nie daje...wiem że na forum coś było ale to nic nie daje.

POMOCY już dłużej z nią nie wytrzymam ciągle coś z jednego wyjde to drugie...może ktoś sie zmiłować i pomóc mi.....

Pozdrawiam i proszę o pomoc z góry dziękuje :(




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomocy Brak pozycji wyjściowej

#2

Post napisał: Robert_K » 13 mar 2020, 01:05

Sprawdź czujniki na siłowniku zamykającym klapę. Po zamknięciu się klapy czujnik powinien się świecić jeden czujnik, po otwarciu drugi. Być może podczas dokręcania imbusow regulujących zakres klapy siłownik nie zatrzymuje się w dokładnie tym samym miejscu więc czujnik nie potwierdza jego pozycji mimo że klapa jest zamknięta/otwarta.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarki Deckel, Maho, Aciera, Abene ”