38 czas luzowania narzędzia

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
mek502
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2009, 22:55
Lokalizacja: Bielsko_Biała

38 czas luzowania narzędzia

#1

Post napisał: mek502 » 13 lis 2015, 12:28

Witam. Mam problem z maszyną cincinnati arrow1000.
Podczas pracy, gdy maszyna miała pobrać nowe narzędzie pojawił się błąd nr 38 " czas luzowania narzędzia".
Na sucho maszyna też nie pobiera i nie oddaje narzędzia. wygląda na zanik jakiegoś sygnału, gdyż magazynek podjeżdża pod wrzeciono ( czujka sprawdzona), następuje zluzowanie gniazda narzędzia, ale wrzeciono nie zjeżdża na osi Z żeby załadować narzędzie ( czujki przy wrzecionie sprawdzone ).
Proszę o sugestie gdzie jeszcze szukać przyczyny.



Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: 38 czas luzowania narzędzia

#2

Post napisał: STELMI » 13 lis 2015, 12:39

mek502 pisze:Witam. Mam problem z maszyną cincinnati arrow1000.
Podczas pracy, gdy maszyna miała pobrać nowe narzędzie pojawił się błąd nr 38 " czas luzowania narzędzia".
Na sucho maszyna też nie pobiera i nie oddaje narzędzia. wygląda na zanik jakiegoś sygnału, gdyż magazynek podjeżdża pod wrzeciono ( czujka sprawdzona), następuje zluzowanie gniazda narzędzia, ale wrzeciono nie zjeżdża na osi Z żeby załadować narzędzie ( czujki przy wrzecionie sprawdzone ).
Proszę o sugestie gdzie jeszcze szukać przyczyny.
możesz zrobić zdjęcia magazynu?
U mnie był problem (AVIA) jak w instalacji powietrza nie miałem osuszacza i do tłoka, który opuszcza kubki magazynu dostała się kropla wody - działał do pewnego momentu normalnie, a pod koniec ruchu mocno zwalniał i nie miał siły, przez co nie było sygnału od krańcówki i nie zmieniało narzędzia. Może takie rzeczy też posprawdzaj

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”