Cincinnati Arrow 750

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
pdasiek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:59
Lokalizacja: Zwoleń

Cincinnati Arrow 750

#1

Post napisał: pdasiek » 28 lip 2015, 08:33

Witam,
Panowie mam pytanie, posiadamy na zakładzie dwie maszynki Cincinnati,
Ostatnio uzywamy sporo wierteł na płytki gdzie chłodzenie przez wrzeciono zwiększyło by ich produktywność. Zaczeliśmy dyskutowac czy można tą maszynę doposażyć w takie chłodzenie i natrafiłem na informację że większość tych maszyn posiada chłodzenie przez wrzeciono.

Wpisałem kod odpowiedzialny za to chłodzenie i wyskoczył błąd:funkcja jest nieaktywna.

Mógłby ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy moja maszyna jest wyposażona w takie chłodzenie ewentualnie jak odblokować w software tą funkcję.



Tagi:

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: spol » 28 lip 2015, 09:23

A masz instalacje do chłodzenia przez wrzeciono ? Chociaz pompe wysokiego ciśnienia która widać że tak jak by stoi bez potrzeby albo system filtrów. Zerknij też do wrzeciona , zobacz czy drawbar jest z przelotem.

Funkcja funkcją , maszyna która ma opcje chłodzenia przez narzędzie ma kilka dodatkowych elementów.
Jak to sie nie da ?


Autor tematu
pdasiek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:59
Lokalizacja: Zwoleń

#3

Post napisał: pdasiek » 28 lip 2015, 11:04

Nie zdejmowałem jeszcze obudowy wrzeciona, jeżeli chodzi o pompy itp to nie wiem właściwie gdzie tego szukać. Mamy 3 frezarki i wszystkie teoretycznie nie mają chłodzenia także nie mam się czym nawet zasugerować. Jedyne co mogę sprawdzić to drawbar.
Zapraszam na kanał Youtube, trochę własnych narzędzi:
https://www.youtube.com/channel/UCQd3Cq ... Gww/videos


stalkwasek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:52
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: stalkwasek » 28 lip 2015, 11:52

spol pisze:A masz instalacje do chłodzenia przez wrzeciono ? Chociaz pompe wysokiego ciśnienia która widać że tak jak by stoi bez potrzeby albo system filtrów. Zerknij też do wrzeciona , zobacz czy drawbar jest z przelotem.

Funkcja funkcją , maszyna która ma opcje chłodzenia przez narzędzie ma kilka dodatkowych elementów.
Pracowałem na maszynie cincinnati z jedną pompą do chłodzenia przez wrzeciono i "normalnie". Druga maszyna miala identyczny uklad a chlodzenia przez wrzeciono nie bylo ;]

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: spol » 28 lip 2015, 15:46

No to patrzeć w węże pod blachą w takim razie trzeba :)
Jak to sie nie da ?


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 28 lip 2015, 18:44

w 750 wrzeciono bez chłodzenia jest tańszą opcją niż wrzeciono z TSC (thru-spindle coolant ), pamiętam że zestaw do przeróbki ponad 5k $ kosztował, ale kto go oferował już nie pamiętam, sama pompa to już nie mały koszt.
Pompy i całego systemu ciężko nie zauważyć czyli to nie tylko opcja w oprogramowaniu do odblokowania.
I don't like principles, I prefer prejudices


stalkwasek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:52
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: stalkwasek » 29 lip 2015, 06:22

dance1 pisze:w 750 wrzeciono bez chłodzenia jest tańszą opcją niż wrzeciono z TSC (thru-spindle coolant ), pamiętam że zestaw do przeróbki ponad 5k $ kosztował, ale kto go oferował już nie pamiętam, sama pompa to już nie mały koszt.
Pompy i całego systemu ciężko nie zauważyć czyli to nie tylko opcja w oprogramowaniu do odblokowania.
Przeczytaj co napisałem wyżej. O_o


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#8

Post napisał: dance1 » 29 lip 2015, 22:50

przyznam się że kilka razy przeczytałem ale do końca przesłania nie zrozumiałem, np co miałeś na myśli pisząc Druga maszyna miala identyczny uklad
czego układ?
I don't like principles, I prefer prejudices


stalkwasek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:52
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: stalkwasek » 30 lip 2015, 07:45

dance1 pisze:przyznam się że kilka razy przeczytałem ale do końca przesłania nie zrozumiałem, np co miałeś na myśli pisząc Druga maszyna miala identyczny uklad
czego układ?
Każda z maszyn posiadała jedną pompę. Tylko w jednej z nich była opcja chłodzenia przez wrzeciono chociaż cały układ chłodzenia niczym się nie różnił.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#10

Post napisał: dance1 » 01 sie 2015, 13:59

a to widzisz widocznie różne pompy montowali, ja miałem pompę HP z wydajnością ponad 2 krotnie wyższą niż stojąca obok maszyna bez wewnętrznego chłodzenia, wygląd także całkowicie inny, dobrego bonusa od producenta dostaliście. Parametry kolega porównywał? Także mogły zachodzić zmiany w latach produkcji maszyny. Szef wysyłał zapytania o możliwość wewnętrznego chłodzenia, tak jak pisałem ponad 5tyś $ ta impreza kosztowała.
Zresztą właściciel tematu chyba go odpuścił.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”