Acromatic 2100

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
Pitoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:25
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Acromatic 2100

#1

Post napisał: Pitoo » 05 lut 2015, 19:35

Witam.
Mam problem z kompensacja freza. Pracuje na maszynie cincinnati arrow 1000, gdy wpisuje kod g41/42 program działa jak nalezy schody zaczynają się gdy frezarka ma zrobic promien mniejszy niz jest średnica freza, wtedy wyskakuje komunikat ze maszyna sie nie zmiesci frezem. Problem w tym ze gdy frez idzie po zawnetrznej stronie ksztaltu on musi sie zmieścić. Co jaki paramentr musze jeszcze podać maszynie a zeby ona wiedziała ze obrabia kontur bądz tez gdy frezuje wewnatrz materiału zeby obrabiała z niedomiarem.


:D

Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 06 lut 2015, 09:26

Żadnych parametrów nie musisz podawać. Acramatic jest na tyle starym systemem (gdzieś z lat dziewięćdziesiątych), że wykorzystuje wszystkie elementy konturu i jeśli jakiś element nie jest możliwy do obróbki, to wywala błąd, a nie pomija go. Po prostu musisz się nauczyć inteligentnie modyfikować kontur. Wiem, dwa kontury - jeden do zgrubnej, drugi do dokładnej (mniejszy promyk) wydają się problemem, ale nie masz możliwości obróbki np. zbyt małej fazki zewnętrznej, czy za małego promyka, czy wybrania dla danego narzędzia, który to element powinien być pomijany przez nie.


Autor tematu
Pitoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:25
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Acrotomatic 2100

#3

Post napisał: Pitoo » 06 lut 2015, 12:47

Czyli jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, jezeli obrabiam kontur zewnetrzny np glowica fi 20 i pojawia sie do pokonania promien dajmy na do r5 to powinienen tą głowicą fi 20 pominąć ten kształt i zrobić w tym miejscu np jakiś kąt a dopiero następnym narzędziem z promieniem nie wiekszym niz r5 wykonać obróbke w tym punkcie ??
:D


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 06 lut 2015, 13:00

Przy konturze zewnętrznym takich problemów nie powinno być. być może linia za tym promieniem, czy co tam jest, jest za krótka (później może być krawędź w innym kierunku) i maszyna jej nie widzi (frez by jej nie wykonał). Musisz sprawdzić kontur, czy w jakimś momencie nie ma elementów, które z racji na średnicę freza nie będą mogły być wykonane.

Ot przykład - załóżmy, że jedziesz w X, dojeżdżasz do twojego promienia 5 mm, dalej jest linia w Y powiedzmy 1 mm (żeby było jasno trochę przesadzam) i dalej jedziesz w X (taki zaokrąglony schodek). Wówczas maszyna jest w stanie zrobić promień, ale tej krótkiej linii już nie (frez jej nie dotknie) i wywala błąd.


Autor tematu
Pitoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:25
Lokalizacja: Bielsko- Biała

acromatic 2100

#5

Post napisał: Pitoo » 09 lut 2015, 18:49

Chodzi mi o to, że jesli bym chcial zeby maszyna zrobila mi okrąg jadac po zewnetrznym konturze o promieniu załozmy R10 czyli srednica bedzie 20 to uzywajac do tego g41/42 nie dam rady tego zrobic frezem z wieksza srednica niz 20 bo wyskoczy blad ze maszyna sie nie zmiesci frezem. Jesli uzyje freza mniejszego niz fi 20 to bez problemu. Chodzi mi o to czy w tym sterowniku istnieje jakas funkcja G badz jakis patametr ktory jej trzeba podac aby maszyna wiedziala ze obrabia kontur zewnetrzny i ze ona musi sie zmiescic.
:D


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 09 lut 2015, 20:02

A jak wchodzisz na kontur skompensowany? Może tu jest problem? Maszyna doskonale wie, z której strony konturu ma ustawić narzędzie, właśnie z tego, gdzie jej dajesz G41 czy G42.

Jeśli jak piszesz mniejszy frez daje radę, to najprawdopodobniej wejście na kontur skompensowany jest zbyt małe. Większość wchodzi na kontur skompensowany po stycznym promieniu, może ten promyk jest za mały (za krótki?) i nie ma jak na kontur narzędzie wejść.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”