Cincinnati Lamb wymiana narzedzia

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
rafal0707
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2014, 08:45
Lokalizacja: Bielsko Biała

Cincinnati Lamb wymiana narzedzia

#1

Post napisał: rafal0707 » 12 sty 2014, 16:44

W Cincinnati Lamb na sterowaniu fanuc 21i-MB
w trakcie wymiany narzedzia zamiast oddać bierzace narzędzie , potem obrócić parasol i zabrać nastepne maszyna tylko zabiera , tak jak by z zasady wrzeciono było puste. Coprawda jest puste bo to dopiero pierwsze uruchomienia maszyny i jak to zauwazyłem to do pewności nie zakładam żadnego, żeby nie zrobić kolizji .
wpisując nawet z MDI T5M6 lub kakie kolwiek inne podnosi wrzecioni ustawia numer narzedzia parasolem , podjeżdza parasol , obniża wrzeciono i wyjeżdża parasol. Wszystko ok ale za kolejnym razem powinna obnizyć wrzeciono , podjechac parasolem i odłżyc narzedzie z wrzeciona , odjechac parasolem , potem go obrócić do nastepnego , znów podjechać i zabrać nowe niestety pomija odkładanie.

Czy ktoś wie o co chodzi.

Pozatym nie wiem nawet jak włożyć ręcznie narzedzie do wrzeciona . Winnych maszynach mam przycisk zwalniającu mocowanie we wrzecionie i wyjmuje lub wkładam nastepne . W Cincinnati nie ma przy wrzecionie tylko chyba czerwony pod startem ale wogule nie reaguje.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 12 sty 2014, 18:25

pomija odkładanie bo czujnik narzędzia, narzędzia nie widzi (bo go nie ma :wink: )
Spróbuj w mdi m26t5 (tak pokazujesz sterowaniu że jest narzędzie 5 zainstalowane, nie zawsze działa, wszystko zależy jak czujniki podłączone) a później np m6t1.


Autor tematu
rafal0707
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2014, 08:45
Lokalizacja: Bielsko Biała

#3

Post napisał: rafal0707 » 12 sty 2014, 18:54

o jaki czujnik chodzi bo nie mam przynajmniej nie widze zadnego czujnika.

[ Dodano: 2014-01-12, 19:24 ]
w drugij maszynie mam na ekranie HD.T 5 - czyli bierzace narzedzie we wrzecionie o raz
NX.T 2- czyli następne ustawione w magazynie
sterownik fanuc Oi - MC

w tej nie ma takiego opisu jest samo H i pusto obok


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 12 sty 2014, 20:02

czujnik jak jest to przeważnie jest we wrzecionie dlatego go nie widzisz. Kilka razy się spotkałem z czujnikami indukcyjnymi zbliżeniowe na zewnątrz wrzeciona. To byś pewnie zauważył.
Spróbuj m26t5 i będziesz wiedział czy maszyna kod przyjęła t5 powinno się wyświetlić jako zamocowane, bieżące narzędzie.


Autor tematu
rafal0707
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2014, 08:45
Lokalizacja: Bielsko Biała

#5

Post napisał: rafal0707 » 12 sty 2014, 20:31

z czujnikami masz racje sa 2 jeden niżej drugi tak 1cm nad nim . I problem polega na tym że mi złą oprawke na wzór dali chyba (znaczy tą część zaciągająca) bo po zaciagnieciu oba sa nieaktywne a powinno chyba być po środku. takie mam wrażenie jak by słabo wogule zaciągał.
Jutro kupie trzpienie i sprawdze,
Dam znac.

Jeszcze nie wiem tylko jak recznie wyrzucać to narzedzie i sobie pomagam na elektrozaworze . Jk byś coś wiedział to daj znać.

Wielkie dzięki za naprowadzenie. Przynajmniej już coś wiem


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 12 sty 2014, 20:49

widzisz przy czujnikach każdy producent inaczej rozwiązuje, np masz 2 czujniki i 2 talerze, jak ładujesz narzędzie pierwszy talerz idzie do góry i maszyna ma sygnał że narzędzie zamontowane, później wraca do centralnego położenia aż do czasu rozładowania.
W większości maszyn przycisk od rozładowania narzędzia jest na wrzecionie, spotkałem się także że był na drzwiach a także na panelu, szukaj lub serwisu zapytaj.
Dokładnie tego modelu nie znam, nawet na oczy nie widziałem :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”