Obliczenie potrzebnej siły do zastosowania siłownika

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
mufasa2014
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2014, 11:41
Lokalizacja: Gdańsk

Obliczenie potrzebnej siły do zastosowania siłownika

#1

Post napisał: mufasa2014 » 11 paź 2014, 12:04

Hej,

Mam taki problem chciałbym obliczyć jaka siła działa na siłownik bo chciałbym obliczyć jaki silny muszę zastosować.

Tak jak na rysunku siłownik działa pod kątem i podnosi ramię na której jest np paleta.

Jaką belkę do tego rozwiązać??? Jestem ciemny z tego zakresu ciemnawy...

Na moje rozumowanie to trzeba belką rozwiązać czyli reakcje w puncie mocowania siłownika. W punkcie A reakcja jest 0 a w punkcie B ma ona wartość więc od tej wartości trzeba policzyć cos a?

Jednego nie rozumiem bo jak liczę to z belki na rysunku to reakcja mi wychodzi w punkcie A=0, to co jak wemę przytrzymam w punkcie gdzie siłownik jest to trzymam cały ciężar??

Masakra

Obrazek
http://zapodaj.net/94f25961d1911.jpg.html



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 12 paź 2014, 11:54

Nie moge sie oprzec wrazeniu ze obecnie na studiach promuje sie brak logicznego myslenia usilnie starajac zastapic sie jego brak zakutymi formulkami typu "cos alfa"....

Chlopie - rame Twojego silownika podpiera palete na samym srodku wiec caly ciezar opiera sie w tym wlasnie punkcie ! W takim ukladzie nie ma reakcji w tym punkcie A ( mowimy o skladowej pionowej. ). Natomiast skladowa pozioma rownowazyc bedzie skladowa pozioma z punktu zaczepienia silownika ...
W momencie kiedy "rusza" silownik pojawia sie reakcja w punkcie A rownowazaca owo przyspieszenie - rownowazne swoja droga przyspieszeniu obrotowemu palety ....
I wtedy wszystkie towary z palety spadaja na podloge i pani sprzataczka sie wscieka !


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#3

Post napisał: trzasu » 12 paź 2014, 20:39

mufasa2014, zrób porządne dwa szkice, jeden w położeniu gdy siłownik jest złożony drugi szkic dla siłownika rozłożonego.

Dla obu przypadków reakcje w punkcie A i B będą mieć wartości, ale żeby to dobrze wytłumaczyć musisz zrobić szkice jw.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”