Punkt zerowy (0,0) chowany manualnie lub mechanicznie.

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

Punkt zerowy (0,0) chowany manualnie lub mechanicznie.

#1

Post napisał: mitek » 28 lip 2014, 08:31

Witam

Obecnie mam stałe nie chowane czy wyciągane odbojniki do których dosuwam element i jest wtedy w 0,0 stołu. Frezuje masę elementów więc potrzebne mi są szybkie zmiany i zastanawiam się (ponownie) jak zrobić takie chowane szybko odbojniki do których moszna dostawiać elementy frezowane.

Rozwiązanie z siłownikami jest świetne ale dość drogie i nieco uciążliwie dla mnie bo mam niewiele miejsca na ich zamontowanie no chyba że ktoś widział siłownik który niema więcej niż 90 mm montowany z boku i wysuwa się minimum 45 mm... raczej słabo.

Myślałem o wałeczkach które będę wsuwał i wysuwał z z łożysk liniowych... Tylko czy to na pewno dobry pomysł może ktoś coś podpowie ciekawszego...

Może jakieś elektryczne ale gdzie coś takiego szukać no i luzy małe wymagane by to się nie przestawiało podczas dosuwania


Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 29 lip 2014, 18:13

chwila niech pomyśle

można zrobic prosty siłownik z paru elemętów

jeśli potrzebujesz wysunąc i ustawic elemęt to bedzie najtaniej

profil ALu z otworem w tylnej czesci fazka na seger i krażek zabezpieczający + przyłącze pneumatyki

tłoczysko z wałka najlepiej jakiś nierdzewka + miejsce na oring

w górnej czesci ALu 2 wejscie na pneumatyke

dorobic otwory i zamocować

gdyby coś to tanim kosztem dorobie tylko ile sztuk i na kiedy?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#3

Post napisał: mitek » 30 lip 2014, 14:14

Potrzebowałbym 6 sztuk z tym że jeden musiałby mieć mocowanie do blatu a 5 do ruchomych belek.

Teraz wymyśliłem że może udało by się to tak zrobić by od dołu dać jakąś sprężynę i wszystko podłączyć do pompy próżniowej która i tak jest załączona za każdym razem.

Czyli gdy element jest montowany sprężyna wypycha tłoczek a gdy włączam pompę by przyssać element od razu zasysa tłoczki odbojowe... jak myślisz czy zadziało by to dobrze?

pomyślałem o takim rozwiązaniu tylko dlatego bo nie chciałbym dokładać kolejnych przodów pneumatycznych na blat.

jeśli chodzi o czas to nie jest to super szybko potrzebne więc na spokojnie powiedzmy nawet dwa miesiące :) jeśli sporo pracy.

Zastanawiam się jeszcze apropo samego tłoczka czy nierdzewki czy może jakiś kawałek aluminium który by się zwrezował a nie uszkodził frez wrazie wpadki...

Postaram się podesłać dokładne wymiary oraz fotki jak gdzie miało by to być zamontować.
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#4

Post napisał: mitek » 04 sie 2014, 23:26

Tak to wygląda teraz:

Obrazek

Obrazek
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

Autor tematu
mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#5

Post napisał: mitek » 07 sie 2014, 07:16

Dosyłam resztę fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 07 sie 2014, 20:32

Profil Item seria 40 w sumie wystarczyło zdjąć zaślepkę :wink:
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”