Materiał termoizolacyjny - twardy

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
jacek38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 273
Rejestracja: 13 mar 2005, 21:35
Lokalizacja: Pelplin

Materiał termoizolacyjny - twardy

#1

Post napisał: jacek38 » 24 kwie 2006, 23:13

Witam czytajacych jaki materiał zastosować aby odizolować termicznie płytę grzejną ( do TT musi wytrzymać około 170 st. C ) od konstrukcji nośnej - materiał musi byc twardy aby wytrzymać nacisk na płytę - nie wiem jeszcze ile kg powinien wytrzymać jutro w pracy sprawdzę na wadze z jaką siłą wałkowałem dotychczas pcb ( sprawdzę tym samym wałkiem gumowym którym dotychczas wałkowałem ) może koledzy coś doradzą pozdrawiam Jacek.

PS. myślałem o izolatroach porcelanowych - co koledzy o tym sądzą.



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 24 kwie 2006, 23:23

witam !! jak jechałeś wałkiem to nacisk był że tak powiem " paskowy " . jak to przeliczysz na powierzchnię to może wyjść dość ciekawie ! . może np. zastosuj szamot pod płytę . jak duże to planujesz ? ( jeśli można ) . miałem kiedyś ręczną praskę do Hotprintu ( złociłem kartki Świąteczne ) i tam stolik był po prostu umieszczony na dystansach o średnicy 15mm . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
jacek38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 273
Rejestracja: 13 mar 2005, 21:35
Lokalizacja: Pelplin

#3

Post napisał: jacek38 » 24 kwie 2006, 23:30

Witam płyta grzejna jest 280 x 460 mm ( grzałki sa długie 450 mm ) mają po 1200 W będą 2 sztuki - mam juz wyfrezowane rowki do nich ( dzisiaj odebrałem od frezowania ) jutro bedę wiedział nacisk - chodzi mi aby temperatura nie przenosiła sie na podstawę całość od spodu będzie zaizolowana wełną mineralną - muszę przynieść aparat z roboty to umieszcze fotki jak to wygląda - pozdrawiam Jacek.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 24 kwie 2006, 23:40

witam !! no to kawał maszyny się szykuje :lol: rozumiem że masz płytę grzejną - na którą kładziesz płytkę a bedziesz dociskał - czym - drugą płytą ? jeżeli tak to chyba musi być ona ( płyta ) nieco podatna ( elastyczna ) .w innym przypadku jakoś nie widzę dwóch powierzchni naprawdę dokładnie przylegających do siebie . w maszynkach Hotprintowych jedna powierzchnia to była taka guma o grubości około 1.5mm . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”