dziwne zaciecia

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#11

Post napisał: grzegorzkrk » 09 lis 2013, 16:34

zdazylem wklepac w wujka google jak wyglada natomiast jak sprawdzic czy moj zasilacz jest w pelni sprawny i czy on jest pewnego rodzaju takim stabilizotaorem.?sorki ale jestem noga z elektroniki



Tagi:


Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#12

Post napisał: grzegorzkrk » 11 lis 2013, 20:33

hej.podpowie ktos jak sprawdzic ten zasilacz czy dziala prawidlowo?czy moze nie bawic sie w kombinacje tylko dokupic stabilizator napiecia i po klopocie?


apacz514
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 226
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Lubelskie

#13

Post napisał: apacz514 » 11 lis 2013, 21:37

Najlepiej podmienic na taki sam pewny w 100% uszkodzony zasilacz może wkoncu narobic szkody. Nikt nieda pewnosci czy to zasilacz czy stabilizator dołożyc. Trzeba sprawdzac pokoleji i eliminowac przyczyny.
Niema rzeczy niemożliwych czasem potrzeba tylko więcej czasu....sinumeric 840..ctx 310 v3 eco, dmc 635 ,nef400,durma 30160, trumpf 3030 ...fanuc 0i

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#14

Post napisał: dudis69 » 11 lis 2013, 21:58

Ale zanim zaczniesz cokolwiek grzebać zapuść "maszynę" odłączając uprzednio inne urządzenia, i zobacz czy dalej fiksuje. No wiesz..., drogą eliminacji.
Jeżeli się jej nie poprawi, dopiero wtedy zacznij się martwić zasilaczem.
grzegorzkrk pisze:jak sprawdzic czy moj zasilacz jest w pelni sprawny i czy on jest pewnego rodzaju takim stabilizotaorem.
grzegorzkrk, zasilacz sprawdzisz sobie miernikiem :wink:
Zasilacz nie jest takim stricte stabilizatorem sieciowym o którym mówimy.
Stabilizator sieć., jak za pewnie już czytałeś eliminuje niepożądane przepięcia w sieci, skoki i spadki napięcia. Generalnie są skuteczne w zakresie pracy przy prądzie wejściowym 175 - 260 VAC podając na wyjście 220, 230 VAC czyli wzorcowe, takie jakie powinno być w każdym gniazdku.
Zasilacz natomiast z zasady zmniejsza napięcie, co więcej przekształca je w prąd stały.
grzegorzkrk pisze:czy moze nie bawić się w kombinacje tylko dokupić stabilizator napiecia i po klopocie?
grzegorzkrk, nie panikuj, zakup stabilizatora sieciowego, powiedzmy za ładnych parę setek musi być przemyślanym posunięciem.
Może warto, może nie warto, nie wiem...
Zawsze jakiś problem rozpatruje się pod kątem niższych kosztów.
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: grzegorzkrk » 11 lis 2013, 22:18

rozumiem ze pierwsze podejrzenie to zasilacz...czy przepiac maszyne aby byla na osobnej lini pradowej tzn osobny bezpiecznik? i dopiero wtedy obserwowac czy nie ma to sensu bo jej zachowanie jest nienormalne?acha zapomnialem dodac a moze to tez jets istotne ze niejednokrotnie podczas startu programu wyskakuje blad na falowniku i nie wlacza mi wrzeciona. moze jest to jakas wspolna wina czegos?

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#16

Post napisał: dudis69 » 12 lis 2013, 02:48

grzegorzkrk pisze: pierwsze podejrzenie to zasilacz...
Nie moje... :mrgreen:
grzegorzkrk pisze:czy przepiac maszyne aby byla na osobnej lini pradowej tzn osobny bezpiecznik?
Generalnie od tego bym zaczął walkę z problemem.
A konkretnie, nie tyle na osobnym bezpieczniku co na innej, nieobciążanej fazie, o ile dysponujesz instalacją 3f.
Najlepiej porozmawiaj z elektrykiem, może wystarczy tylko mały upgrade w rozdzielni.
grzegorzkrk pisze:podczas startu programu wyskakuje blad na falowniku i nie wlacza mi wrzeciona.
O... to już nie moje rewiry. :cry:
Pozdrawiam Sławek


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”