amada europe wykrawarka rewolwerowa

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
kristofeer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:05
Lokalizacja: walsall uk

amada europe wykrawarka rewolwerowa

#1

Post napisał: kristofeer » 14 lip 2013, 10:17

Witam - jestem nowy na forum - od niedawna prócz programowania - nadzoruje sekcję cnc. w ostatnich dniach podczas upałów maszyna dość często prezłączałą sie w tryb -high teperature mode - jednego dnia gdy nie byłó mnie już w pracy maszyna zatrzymywała sie kilka razy - na koniec zmiany pracownik poinformował mnie , że maszyna zatrzymała się i nie może jej ponownie wystartować ----- rano okazało się , że wyłączył się bezpiecznik układu hydraulicznego. po włączeniu go maszyna ponownie zaczęła prace -ale już po godzinie pracy zatrzymała się i pokazała info o wysokiej temperaturze hydrauliki- po dodaniu oleju - i prezdmuchaniu chłodnicy maszyna już nie startuje po kilku sek pracy pompy pokazuje komunikat 1022- hydraulik system no working- czy- fault . po zdjęciu panelu zobaczyłem , iż główna popa układu po właśnie tych kilku sec grzeje się - ....
sprawdziłem filtr czy nie jest zapchany lecz nie znalazłem tam problemu -- jak sprawdzic gdzie jest problem - są tam 3 pompy w obiegu .......
dzięki z góry...



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 14 lip 2013, 17:54

Intuicja mi podpowiada, że tutaj problem może być z szybkim zaworem wylotowym lub z którymś z elektrozaworów.
Jednakże podejrzewam też zatkanie instalacji.
Jeszcze do głowy przychodzi mi pomysł, aby sprawdzić podzespoły agregatu (ze zbiornikiem), ale to już należy do czynności serwisowych, więc ja w tym względzie nie pomogę.

Proponuję wymienić też olej w układzie (pytanie: Kiedy był wymieniany olej?) lecz najpierw skontaktować się z serwisem.

Pozdrawiam


Autor tematu
kristofeer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:05
Lokalizacja: walsall uk

#3

Post napisał: kristofeer » 14 lip 2013, 20:19

dzięki - serwis mam w poniedziałek rano - olej ma byc wymieniany za 2 miesiace ... wiec od razu zlece serwis... mam nadzieje ,że naprawa nie potrwa zbyt długo ,, mamy nawał pracy.....- czy możliwe byłoby zatkanie układu przy dolaniu innego oleju, byc moze pracownik wlał olej smarujacy (choć zaklina się że nie ) czy mogło to spowodować zatkanie układu,,, ???

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 14 lip 2013, 21:33

Nie spotkałem się jeszcze z problemem zatkania instalacji spowodowanej olejem smarującym, ale to może być nie wykluczone - olej smarujący ma całkiem odwrotne właściwości od hydraulicznego.


Autor tematu
kristofeer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:05
Lokalizacja: walsall uk

#5

Post napisał: kristofeer » 15 lip 2013, 07:36

dzis po wystartowaniu maszyny - problem usta na jakies 30 min - po tym czasie znowu wyswietliá problem - ---- wiec czekam na servis..... ;(


Autor tematu
kristofeer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:05
Lokalizacja: walsall uk

#6

Post napisał: kristofeer » 16 lip 2013, 22:47

Więc problem wgląda poważnie - pompa hydrauliczna-- Amada nie ma na stanie --- czas oczekiwania jakies 5-6 dni ..


byc może ktoś wie gdzie moge nabyc szybko pompe voith lub pokrewne na terenie europy....

pompa to

VOITH typ IPVS 4-25 471
material 159.00218810
serial nr 2784423/1030

szperam w necie i niestety , jedyne jakie znalazłem to czas oczekiwania około 6-8 tygodni....
;(

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#7

Post napisał: clubber84 » 17 lip 2013, 17:38

Być może AMADA UK nie ma na stanie, ale AMADA DE może mieć na stanie magazynowym, ponieważ serwis autoryzowany w Polsce zamawia stamtąd części i podzespoły do maszyn.

Niech kolega spróbuje skontaktować się z serwisem AMADA GmbH.

Pozdrawiam


Autor tematu
kristofeer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:05
Lokalizacja: walsall uk

amada europe - błąd 1031

#8

Post napisał: kristofeer » 06 cze 2014, 20:31

Witam - potrzebuje pomocy - podczas pracy maszyna zatrzymała się i pokazuje błąd
1031 free bearing failure - czy ktos wie gdzie szukac problemu - o jakie łożysko chodzi - moja instrukcja nie mówi nic otym błędzie ,, komunikat pojawia się tylmko podzczas gdy klampy są zamknięte - jest weekend a mój servisant jest na urlopie , amada nie pracuje , mam bardzo wazne zlecenie do zrobienia więc próbuję znaleść i wyeliminowac problem.
czy ktoś wie gdzie szukać problemu - z górydziękuję.

[ Dodano: 2014-06-07, 20:16 ]
ok - wiec dobraem sie do maszyny , chodzi o o lozyska (kulki na stole sluzace do przemieszczania materialu po stole , problem polega na tym , ze po zamknieciu którys z sensorow nie prezkazuje informacji o schowaniu tychze "kulek" sprawdzilem na silownikach , na "trap table" sa sensory 2 liniee po 4 silownki i na jednej linii 2 z nich kontrolki nie swiecily, próbowaem je ustawic lecz niestety nic nie pomoglo. zauwazylem ,ze przy jednym sensorze kabelek jest naderwany - jedna z tych która nie wiecila , uciolem kable i polaczylem na krótko- na drugiej z linii 4 sensory - ktos wczesniej rozwiazal podobnie ten problem --- niestety - 2 swiecace diody na sensorach tez prezstaly swiecic i problem nie zosatal rozwiazany ..... - byc moze problem lezy gdzie indziej.......
wiec dalej w ciemnej du***... czekam do poniedzialku - zamowie nowe sensorki i sprawdze wtedy mam nadzieje , ze poradze

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”