Przeróbka pistoletu co2 - dobór grubości

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
zimn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2009, 15:25
Lokalizacja: szczecin

Przeróbka pistoletu co2 - dobór grubości

#1

Post napisał: zimn » 28 kwie 2013, 19:46

witam

jestem w trakcie przerabiania pepeszy na prezent dla kuzyna. temat zakładałem już kilka razy na różnych forach ale bez rezultatu. Dla pewności uspokajam jednostki upatrujące sobie we mnie terrorystę i handlarza bronią ze
Pepesza jest kupna legalnie i ma papiery ze została pozbawiona cech użytkowych.

przebudowa polega zamocowaniu wewnątrz "broni" systemu gazowego poruszającego zamkiem. zasada jest taka ze kurek otwiera zawór który kieruje co2 do rury gazów powrotnych co powoduje odskoczenie zamka.

kilka części było pobranych z dawcy crosmana C11

wykonałem już magazynek z gniazdem dla kapsuły co2, przyłącze ukryte w gnieździe magazynka doprowadzające gaz do wewnątrz komory nabojowej.

mam teraz problem ponieważ muszę wykonać zaworek który zmieści się w lufie (kaliber 7,62 mm). zaworek chciałem wykonać z 2 elementów obudowa i wewnątrz stożek z oringiem, jak wciśniemy stożek zawór jest otwarty.

przyjąłem ze średnica wewnętrzna obudowy zaworu to 2,5 - 3 mm, co przy założeniu ze lufa me wewnątrz luzu na 7,6mm daje nam grubość ścianki 2,3mm. odjąć gwint to da jakieś 1,8 - 2mm grubości ścianki

dodam że zakładam ciśnienia robocze w granicach 50 bar

próbowałem to liczyć ale nie mogę uwierzyć w odpowiedzi (wychodzi mi ze rurka z pa13 o podanych wymiarach wytrzyma spokojnie 500 bar)


z jakiego materiału wykonać taki zaworek? mam dużo aluminum (pa13) i mosiądzu. czy te materiały wytrzymają i będą bezpieczne?



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7861
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przeróbka pistoletu co2 - dobór grubości

#2

Post napisał: tuxcnc » 28 kwie 2013, 20:57

zimn pisze:zakładam ciśnienia robocze w granicach 50 bar

próbowałem to liczyć ale nie mogę uwierzyć w odpowiedzi (wychodzi mi ze rurka z pa13 o podanych wymiarach wytrzyma spokojnie 500 bar)
Ciśnienie to stosunek siły do powierzchni.
50 barów odpowiada 50 kG na centymetr kwadratowy.
Ponieważ powierzchnię będziesz miał rzędu milimetrów kwadratowych, to i siły będą znikome.

.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#3

Post napisał: MlKl » 28 kwie 2013, 21:18

Z czego byś tego nie zrobił, powinno wytrzymać. Średnica dość mała - dorabiam takie zawory mieszczące się w śrubie z gwintem M10x1 do wiatrówek. Robię je ze stali, ale i mosiądz i aluminium też wytrzymają. A ogólnie jedynym niebezpieczeństwem jest ucieczka gazu - całość będzie przecież wewnątrz lufy.


Autor tematu
zimn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2009, 15:25
Lokalizacja: szczecin

#4

Post napisał: zimn » 04 maja 2013, 00:14

wielkie dzięki za odpowiedź,

zaworki "strzałowe" mieszczące się w lufie wykonałem z mosiądzu (grubość ścianek 1mm) natomiast rurki doprowadzajcie gaz z aluminium grubość ścianek 2mm

przy kompresorze na 15 barach jest ok, jak tylko spasuję gniazdo magazynka będzie test z co2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”