Strona 1 z 1

Prosty sortownik

: 01 kwie 2012, 14:51
autor: dragons
Witam.

Potrzebuje jakiejś sprawdzonej konstrukcji sortownika.
Mam to posortowania kulki . Jest ich 7 rozmiarów , różnica miedzy kolejnymi wymiarami to 2 mm. Dodatkowo kulki nie są równe odkształciły się podczas obróbki więć jest ok +\- 0,6mm na wymiarze.

Próbowałem z sitem żeberkowym i spadkiem grawitacyjnym po pochylni ale to trochę nie wyszło.

: 01 kwie 2012, 15:38
autor: Leoo
dragons pisze:Próbowałem z sitem żeberkowym i spadkiem grawitacyjnym po pochylni ale to trochę nie wyszło.
Będzie dobrze ale nie może być spadku, bo kulki rozpędzają się a trzeba, żeby poruszały się ze stałą prędkością. Można to osiągnąć umieszczając nad szczelinami gumowy pas napędzający kolejki.
Ewentualnie można skorzystać z rozwiązania, które stosuje się podczas kalibracji w procesie produkcji szklanych kulek. Dwa wałki z odpowiednim odstępem... z resztą co się będę tłumaczył:

: 01 kwie 2012, 21:35
autor: poczciwy
Co prawda to nie jest sprawdzone ale ja bym spróbował dać dwie prowadnice lekko rozbieżne i po nich staczał kulki. Pod spodem trzeba by umieścić w odpowiednich miejscach pojemniki na posortowane kulki. Miejsce i wielkość pojemników zależała by od wymiarów na jakie chcesz je podzielić.

: 01 kwie 2012, 22:16
autor: lolo2
Można też zrobić sito z wibratorem :P