czym pomalowac zeliwne korpusy maszyn?

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#11

Post napisał: DZIKUS » 03 lis 2006, 03:17

no wlasnie ten wrzeciennik tokarki po zdarciu do zywego metalu wyglada jak "twarz" "znanego" polskiego "artysty" TEDE - cala w pokryta jakimis dziurami. raczej mi sie nie chce cackac ze szpachlowaniem, dlatego tez chce uzyc farby mlotkowej gdyz dobrze ona maskuje takie paskudztwa.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#12

Post napisał: olo_3 » 03 lis 2006, 10:15

DZIKUS pisze:pokryta jakimis dziurami. raczej mi sie nie chce cackac ze szpachlowaniem, dlatego tez chce uzyc farby mlotkowej gdyz dobrze ona maskuje takie paskudztwa.

Niestety młotkowy w tym wypadku –nie pomoże.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

#13

Post napisał: empis » 04 lis 2006, 21:48

moim zdaniem aby uzyskac pozadany efekt powinienes po pierwsze uzyc farby matowej gdyz ta najmniej uwydatnia wszelkie wady podloza,po drogie starac sie uzyskac maksymalnie niejednordna powloke najlepiej efekt skorki pomaranczy (gesta farba+walek z gabki+nawiew cieplego powietrza aby farba niezdazyla sie idealnie rozprowadzic)po trzecie skupic wzrok obserwatora nie na duzych powiezchniach ,ktore ciezko idealnie wyprowadzic ale na paru szczegolach np.oslony smarowniczki nazwy produceta czesto wytlaczane na odlewach itp.pomalowc je bardziej agresywnym kolorem ale bez przesady aby nie uzyskac efektu choinki ,nalezy przyjac zasade ze elemety te z zasady przyciagajace wzrok obserwatora powinny byc bardziej dopracowane (jesli bedziesz mial problemy z starymi powlokami uzyj zmywacza do pianki)rozwazylbym tez zastosowanie prostego szablonu do nomalowania np.lini poziomej z jakims prostym znakiem groficznym choc nie wiem czy pasowaloby to do twoich maszyn ,chodzi o rok produkcji .Poasumowojac wyszedlbym z zalozenia ze wiekszosc ludzi obserwujacych biola kartke z namalowana czarna kropka spytanych co widzi powie czarna kropke.powodzenia Hitler tez zaczynal od malowania


SOS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: SOS » 05 lis 2006, 00:24

Napisz doi mnie na e-mail to podpowiem jak to pomalować robie to od wielu lat chętnie podpowiem, e-mail,,,, [email protected]

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#15

Post napisał: rudzik6 » 05 lis 2006, 05:59

próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek


Kufcio
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 06 lis 2006, 21:24
Lokalizacja: Zachpom

#16

Post napisał: Kufcio » 14 lis 2006, 00:40

TEDE ma cos z twarza? nie wiedzialem, a widzialem go na poczatku wrzesnia w Mielnie.. no chyba ze sie cos zmienilo..
Obrazek

Wracajac do tematu.. zeliwo ladnie wychodzi proszkowo. Nanosi sie elektrostatycznie ale z tego co malarz mowil to jak sie dobrze odtlusci to i bez elektryki idzie, pozniej do pieca na godzinke na 160-170C

Robia tak z korpusanmi hydrantow.
Efekt super a co do powloki nie musze nikogo przekonywac.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”