podtrzymka, tulejka

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
sintesi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2006, 15:35
Lokalizacja: Katowice

podtrzymka, tulejka

#1

Post napisał: sintesi » 31 paź 2006, 16:24

Witam
Na początku postu serdecznie wszystkich witam, piszę tutaj pierwszy raz.
Pracuję w branży metalurgicznej, oprócz obsługi maszyn zajmuję się też wyposażaniem firmy w oprzyrządowanie do obrabiarek, a ponieważ "zatrzymałem sie" na dwóch problemach postanowiłem wykorzystać internet (dodam, że wszelkiego rodzaju strony i fora poświęcone tej tematyce to dla mnie nowum). Dlatego jeśli treść postu nie za bardzo odpowiada użytkownikom tego forum z góry przepraszam.
Problem pierwszy:
Planuję zakupić oprawki (trzpienie) mocujące do ściernic trzpieniowych i nasadzanych (1A1 i 1A1W), które byłyby eksploatowane na szlifierkach uchwytowych do otworów (przeważnie firmy Overbeck). Wrzeciona otrzymują napęd od silnika elektrycznego za pomocą paska, maksymalne obroty wrzeciona wynoszą około 40 000 obr./min. Prawdopodobnie wrzeciona są produkcji niemieckiej (stamtąd pochodzą obrabiarki)
Opis oprawek:
Oprawki (trzpienie) osadzone są we wrzecionie stożkiem o kącie całkowitym w przybliżeniu 7*40' a mocowane są gwintem M10. Ściernice trzpieniowe (1A1W) mocuje się w oprawce tulejką zaciskową i nakrętką, natomiast ściernice 1A1 są nasadzane na trzpień i mocowane zwykłą nakrętką. Ściernic musi być mocowana z biciem nie większym niż 0,03 - 0,04 [mm] (a więc chyba dokładność żadna). Trzpienie mają być wykonane ze stali.
W tym momencie zamieszczam tutaj moje banalne pytanie: kto takie tulejki (trzpienie) produkuje, czy są to wyroby standardowe czy wykonywane wg. rysunku klienta (którym dysponuję), nigdzie ale to nigdzie, w żadnych katalogach branżowych, narzędziowych nie spotkałem się z takim oprzyrządowanie (tulejek frezarskich, wiertrskich itp. jest wszędzie pełno ale z takimi się nie spotkałem nigdzie). Dodam, że mogą to byś firmy spoza kraju.
Problem drugi:
Jaka firma w kraju może wykonać podtrzymkę (pryzmę) do szlifowania wałków o średnicach 2-3 [mm]. Podtrzymka ma być w całości wykonana ze stali, bez żanych elementów ceramicznych czy z węglika spiekanego. Oczywiście dokładnym rysunkiem wykonawczym takiej pryzmy dysponuję - podam orientacyjne gabaryty podtrzymki:
szerokość: 6 do 12 [mm]
wysokość: 128 [mm]
długość: 600 [mm]
To też nie jest wyrób o dokładnych wymaganiach co do wykonania:
tolerancje położenia i kształty oscylują w granicach 0,03-0,04 [mm]
chropowatość istotnych powierzchni 0,63
tolerancje wymiarowe: raczej swobodne

Przepraszam za przydługawy post ale naprawde jestem przyciśnięty do muru. Za ewentualne odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

Krzysiek



Tagi:

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#2

Post napisał: Wodzu » 01 lis 2006, 00:46

Sprobuj tutaj jak nie maja w ofecie to moze ci zrobia, bo na codzien sie tym zajmuja a ty masz rysunki: http://www.bison-bial.pl/

Zobacz w katalog wyrobów.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”