gietarka trójrolkowa do profili , rur i płaskowników

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#11

Post napisał: Mariuszczs » 31 mar 2013, 22:03

Takie średnice rur to pikuś. U mnie małe łożyska a narazie nic im nie jest. Zastosujesz ślizgowe jak nie masz miejsca i po kłopocie.

No i jak masz rolki fi 80 to i takie łożyska wejdą.



Tagi:


pgj1213
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 22 lis 2015, 18:31
Lokalizacja: Łęczyca

#12

Post napisał: pgj1213 » 11 sty 2016, 17:23

Myśle że temat warty pochwycenia jest w linku poniżej:

http://www.pirate4x4.com/forum/shop-too ... r-diy.html

Prosta skręcana konstrukcja, wypalić blachy, wytoczyć rolki (nie wiem z czego dokładnie), łożyskowanie, śruby i jest myślę że cycuś giętarka.

W filmiku który podałes są gładkie rolki więc do blach i płaskowników, profili jak znalazł ale do rurek może być już ciężej.


Michał.ATDTM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2016, 21:39
Lokalizacja: Kielce

#13

Post napisał: Michał.ATDTM » 04 lut 2016, 21:48

Witam.
Jestem tu nowy i prosił bym o wyrozumiałość.

Pisze prace inż. a dokładnie mam zwizualizowac giętarkę do rur w środowisko SolidWorks.Interesowała by mnie właśnie taka jak w tym temacie.Potrzebuje pozyskać dokumentacji technicznej albo rysunku technicznego czegoś co pozwoli mi ja odwzorować i zwymiarowac w rysunku 3D.Będę bardzo wdzięczny za pomoc
ASD


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#14

Post napisał: numerek » 07 lut 2016, 14:56

Michał.ATDTM pisze:Witam.
Jestem tu nowy i prosił bym o wyrozumiałość.

Pisze prace inż. a dokładnie mam zwizualizowac giętarkę do rur w środowisko SolidWorks.Interesowała by mnie właśnie taka jak w tym temacie.Potrzebuje pozyskać dokumentacji technicznej albo rysunku technicznego czegoś co pozwoli mi ja odwzorować i zwymiarowac w rysunku 3D.Będę bardzo wdzięczny za pomoc
pozyskać znaczy ma ci oddać swoją pracę a Ty weźmiesz zaliczysz i pójdziesz na piwo ?

żeby nie było :
popatrz i bierz się do roboty
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... M-m1fl1tp0


Michał.ATDTM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2016, 21:39
Lokalizacja: Kielce

#15

Post napisał: Michał.ATDTM » 08 lut 2016, 22:56

"pozyskać "-chciałem aby ktoś pomógł i przekierował mnie do np. danych technicznych takiej giętarki.Chodzi mi konkretnie o wymiary poszczególnych elementów.Często firmy zajmujące się sprzedażą takich urządzeń udostępniają dane techniczne takie jak np wymiary czy rodzaj materiałów poszczególnych elementów.Dodam ze mam ja zwizualizowac w 3D a nie zaprojektować od podstaw.
A za filmik bardzo dziękuję bardzo się przyda.
ASD


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#16

Post napisał: Areo84 » 09 lut 2016, 17:37

Model 3D maszyny prostej jak budowa cepa i to czyjegoś autorstwa na pracę inżynierską :shock: ? Toż takie rzeczy to na zaliczenie z projektowania CAD się robi. W technikum co bardziej ambitni uczniowie złożenia poważniejszych maszyn nawet robią. Fajna ta Twoja uczelnia jeśli rzeczywiście takie tematy dają aż na pracę inż. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że umiejętność stworzenia modelu 3D z gotowych rysunków 2D mogła by być dziedziną w której można się dyplomować :smile: . Ale jeśli tak to szacun dla Twojej uczelni. Na pewno jej dyplom wiele znaczy...

Tylko coś mi się wydaje że to mało prawdopodobne żeby ktoś dawał na prace dyplomową tak prosty temat i pewnie Ty masz to zaprojektować i narysować i sklecić z tego złożenie 3D. A jeśli tak, to temat rozpatrujemy już w kategoriach czystego lenistwa.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... MwgqKAwwDA
Proszę, chyba prościej się już nie da i nie namęczysz się zbytnio :wink:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#17

Post napisał: k-m-r1 » 06 kwie 2016, 09:30

Rys 2d potem model 3D
Dalej obliczenia wytrzymałościowe
i kto wie czy mechanik uczelniany nie produkuje maszyn z prac dyplomowych
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”