czujnik położenia narzędzia

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#11

Post napisał: jjanusz » 29 lip 2006, 10:38

witam
w orginalnym czujniku długości i średnicy nażędzie sie obraca dotykajac do czujnika
pozdrawiam


niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

Tagi:


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#12

Post napisał: pit202 » 30 lip 2006, 00:44

jjanusz pisze:witam
w orginalnym czujniku długości i średnicy nażędzie sie obraca dotykajac do czujnika
pozdrawiam
i tak i nie : ( w oryginalnym czujniku naRZedzi renishaw )

nie obraca sie przy pomiarze dlugosci bo nic to nie zmienia
obraca sie przy pomiarze srednicy - bo jak inaczej zmierzyc frez 3 ostrzowy ?
PiteR


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#13

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 30 lip 2006, 04:42

zalezy od podejscia, poniewaz czasem obraca sie rowniez i przy pomiarze dlugosci po to aby zmierzyc najdluzsze ostrze, prosze pamietac ze narzedzia nie sa wykonane idealne.
POZDRAWIAM


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#14

Post napisał: pit202 » 30 lip 2006, 08:20

no tak, mialem w glowie male frezy mieszczace sie na stopce, na filmikach sie wtedy nie obraca, nie wiem jak to jest z glowicami, pewnie sie musi krecic bo jakby mialo samo trafic zebem na stopke.

na czujnikach laserowych do pomiaru dlugosci narzedzi widzialem natomiast ze kreci glowica podczas pomiaru.

no i nie zapomnijmy dodac ze kreci sie w przeciwna strone tak aby nie pofrezowac czujnika :D
PiteR


Autor tematu
hugh_h
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 321
Rejestracja: 03 kwie 2005, 16:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Post napisał: hugh_h » 31 lip 2006, 23:17

pit202 pisze:prad bez problemy plynie przez wszystko co metalowe ( nie wiem jak z malymi proxonami )

czujnik rozwarciowy - to taki jak styk w przekazniku NC ( normaly close ) zamkniety do czasu nacisniecia.
to co za róznica skoro to ma byc przycisk czy zwiera czy rozwiera ?
myślałem ze chodzi o coś bardziej ambitnego, wydawało mi się ze to by dziłało tak że wciskamy przycik narzędziem i powoduje to jego zwarcie, a potem wycofywanie narzędzia rozwiera czujnik i to jest informacja o położeniu i że to dlatego wymaga mocniejszego nacisku niż poprzednio

zastanawia mnie tylko powtarzalność oraz mała trwałość przycisków


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#16

Post napisał: pit202 » 01 sie 2006, 12:19

to co za róznica skoro to ma byc przycisk czy zwiera czy rozwiera ?
ano taka ze przy zamknietym obwodzie nie zbiera syfów z powietrza jak w otwartym,
otwarty uklad dziala jak antena - tak w przyblizeniu.
myślałem ze chodzi o coś bardziej ambitnego,
z praktyki wychodzi, ze najprostsze urzadzenia sa najbardziej niezawodne.
wydawało mi się ze to by dziłało tak że wciskamy przycik narzędziem i powoduje to jego zwarcie, a potem wycofywanie narzędzia rozwiera czujnik i to jest informacja o położeniu
dokladnie tak tylko, ze na odwrot jest lepiej, naciskamy otwierajac uklad , mamy sygnal przecisniecia, wysuwajac narzedzie do gory zamykamy do spowrotem , powtarzalnosc jest wieksza bo sprezyna dziala ciagle naciskajac na styki , a w przypadku mikrostykow zalezy to od tej sprezystej blaszki.

aha - no i zeby nie bylo nieporozumień - ja nie mowie o przyciskach ani o mikrostykach - to sie kompletnie nie nadaje ( chyba ze dla zabawy/hobby )
PiteR

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#17

Post napisał: Wodzu » 06 sie 2006, 16:40

Lepiej żeby narzędzie się kręciło. Lekki podmuch i siła odśrodkowa może pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń. U mnie w firmie stoi jedna frezarka CNC- DMC, z wymieniaczem palet i jak narzędzie podchodzi do laserowego czytnika pomiaru długości narzędzia i średnic to standardowo załączją się obroty 8000, a im mniejszy frez jest wpisany w program (chodzi o średnicę nominalną, tak żeby czytnik nie zaczynał skanowania freza 3 od średnicy 80, bo trochę to trwa ale jest bardzo czułe 0.0005mm) tym większe obroty, nawet do 18'000
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”