ultra części

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#21

Post napisał: upadły_mnich » 02 lip 2006, 23:20

miło się czyta o nowych pomysłach, technologiach czy ideach..
Mam wrażenie, że czytajac ten i podobne posty wiele osób z forum:
..albo zniecheci się do budowy własnej maszynki cnc - bo takie kosmiczne technologie im się proponuje...
...albo nie będą chcieli pokazać co zrobili aby się nie ośmieszyć - powód jak wyżej


sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#22

Post napisał: pukury » 02 lip 2006, 23:21

witam !! kompresor nie jest akumulatorem :lol: - jak nie działa to nie ma ciśnienia . akumulatorm jest co najwyrzej zbiornik ciśnieniowy :lol: . hydrodynamika zadziała przy określonej prędkości przesuwu/obrotów , jak stoi - to leży na sobie . dopiero jak ruszy to poprzez tarcie mieszane może dojść do tarcia płynnego . pozdrawiam !! ps takie bajki z mchu i paproci są dobre na dobranoc . ps. ps proponuję szanownemu Adminowi założenie nowego działu - science fiction - SF i tam " owocnie "można będzie rozpatrywać krętność cieczy/spin cząsteczek / łożyskowanie antygrawitacyjne i inne przyszłościowe projekty/pomysły .
Mane Tekel Fares


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#23

Post napisał: upadły_mnich » 02 lip 2006, 23:29

Przyłącze się do kolegi wyżej:
miłej nocy i... jak to mówią:
prześpijmy się z tym tematem :smile:
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#24

Post napisał: kostner » 02 lip 2006, 23:40

bartuss1 pisze: mozliwych do wykonania jakimiś środkami
jakimis to juz nie jest dyskusja tylko gdybanie jezeli teoretyzujemy to musisz zdefiniowac jakimi srodkami i pomalu rozpracowac temat bo ja tez moge powiedziec ze jakims sposobem lataly dywany i ta technologie mozna wykorzystac do budowy maszyn. Nastepna kwesta czy rozwazamy rozwiazania ktore my moglibysmy wykonac, czy rozwiazania ktore moga wykonac zaklady na maszynach za kilka mln ojro - bo to zasadnicza roznica. Nanoobroobki tez raczej nikt z nas nie wykona wiec chyba nie ma to sensu. Wracajac do prowadnic powietrznych 6 tys placisz tylko dlatego bo to nowosc i robi duze wrazenie, ale sama technologia jest bardzo prosta - tak mi powiedzial typ na targach. co do rteci i innych dupereli podejrzewam ze pod ciezarem kilkuset kg bramy, rtec sie rozsmaruje na prowadnicy z powodu tarcia. zreszta po co komplikowac sprawe prowadnica powietrzna jest moim skromnym zdaniem laika najlepsza. A tak apropos to wydaje mi sie bartuss ze masz duza wiedze teoretyczna ale praktyczna duzo mniejsza - nie mowie tego absolutnie zlosliwie - jak juz ktos napisal czy teoria zgadza sie z praktyka ?? teoretycznie tak praktycznie nie - postaraj sie zastosowac swoja wiedze teoretyczna w budowie mniej skomplikowanych maszyn a rozwazania teoretyczne skomplikownych rozwiazan wprowadzaj w zycie stopniowo.

pzdr
Daniel
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#25

Post napisał: upadły_mnich » 03 lip 2006, 01:34

podsumowując:
W kinematyce posuwów biorąc pod uwagę warunki tribologiczne można wykorzystać właściwości hydrodynamiczne cieczy a zwłaszcza rtęci, wykorzystujac jej napięcie powierzchniowe i gęstość w mikroszczelinie w warunkach grawitacji ziemskiej z zachowaniem krętu tej cieczy.
Do wykonania prowadnic wystarczy ostrze ceramiczne o zdefiniowanej geometrii z zastosowaniem drgań.
...
Sam mam biblioteke książek technicznych i lubię w nich szperać ale...
Kiedyś kłóciłem sie z kierownictwem o pojęcie: "język techniczny"
Mi się wydaje, że istnieje i że powinien być prosty i zrozumiały i że taki pasuje do tego forum.
i nie ma znaczenia dla mnie, że na forum są inżynierowie a może nawet profesorzy.
i to jest różnica między teorią a praktyką
mądre słowa a w praktyce?
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#26

Post napisał: bartuss1 » 03 lip 2006, 12:33

okey okey, dajmy więc spokój temu czego nie jestesmy w stanie wykonać, a piwko temu kto mnie podpuścił na giełdzie :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Gregory
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 18 paź 2004, 16:54
Lokalizacja: Łódź

#27

Post napisał: Gregory » 03 lip 2006, 20:19

BARTUSS1,
nie myslales moze doktoracie?
widac ze masz solidne przygotowania teoretyczne, a na uczelni spotkalbys moze podatny grunt na swoje pomysly i grant by moze sie jakis znalazl..., kto wie- mowie powaznie:) moze warto sprobowac.
Pozdrawiam

Gregory

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#28

Post napisał: bartuss1 » 03 lip 2006, 21:49

dziekuję postoję, doktorat to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę, moi koledzy (doktorzy z politechniki opolskiej) od czasu do czasu mnie nawiedzają, ostatnio zaczeliśmy pstrykać fotki, poza tym kolejne 5 lat studiow jakoś nie zachęca ...
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Roko
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2005, 11:35
Lokalizacja: SŁUPSK

#29

Post napisał: Roko » 29 lip 2006, 21:05

A w czym problem, że drogo e tam drogo. Średniej wielkości pomnik na cmentarzu to ok 4000 zł. Po prostu zlecic kamieniarzowi a przeszlifuje z tolerancją 1um, kwestia czym będzie szlifował. Dla kamieniarza nawet kształt ma małe znaczenie. Kwestia czym to amatorsko zmierzyc. Wiem że są dostępne już przyrządy laserowe lecz jeszcze drogie, ale za niedługo można będzie je spotkac na półce w 'REAL'u w towarzystwie innej tandety łącznie z obrabiarkami CNC tymi za 85 i więcej tys. zł.
Myslę że za 20.000 zł zbudowałby cacucho, które wciągneło by dziurką od nosa nie jedną profesjonalną CNC.
Temat zarąbiasty popieram !!!!!!!!!!!!!.

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#30

Post napisał: Piotrjub » 29 lip 2006, 22:10

Roko pisze: Po prostu zlecic kamieniarzowi a przeszlifuje z tolerancją 1um, kwestia czym będzie szlifował. Dla kamieniarza nawet kształt ma małe znaczenie.
Chyba kolega nie wie o czym pisze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”